09

05.2011

07:54

Eesti mängijad võõrsil: Jäägerilt värav, Pareikolt nullimäng

Võõrsil mängivatest Eesti jalgpalluritest jõudis möödunud nädalal sihile Enar Jääger, kes lõi viie Aalesundi aasta jooksul alles oma teise värava. Sergei Pareiko tegi Krakowi Wisla eest nullimängu.

Middlesbrough lõpetas Inglise esiliiga hooaja kahe 3:0 võiduga, alistades Cardiff City ja Doncaster Roveri. Tarmo Kink kummaski mängus väljakule ei pääsenud. Sheffield United (Mihkel Aksalu pingil) jäi viimases mängus 0:4 alla Swansea Cityle. Boro jäi kokkuvõttes 62 punktiga 12. kohale, Sheffieldi arvele jäi 42 silma, millega jäädi eelviimaseks 23ndaks ja langeti astme võrra madalamale.

Enar Jääger lõi Norras Aalesundi eest iluvärava, tulistades Kristiansandi Starti vastu sisse 35 meetrilt karistuslöögi ja aitas omad 3:2 võidule. Viiendat hooaega Aalesundis mängiva Jäägeri jaoks oli see alles teiseks tabamuseks. Sander Post pääses selles mängus väljakule vahetusest 81. minutil. Fredrikstad (Raio Piiroja pingil) leppis 0:0 viiki Lillestrømiga. Tabelis asuvad eestlaste klubid teineteise kannul. Nii Fredrikstadil kui Aalesundil on 10 silma, kohtadeks vastavalt viies ja kuues.

Sergei Pareiko tegi nullimängu, aidates Krakowi Wisla 3:0 võidule Gdanski Lechia üle. Kielce Korona (Sander Puri pingil) aga jäi 1:3 alla Varssavi Legiale. Viis vooru enne hooaja lõppu on liider Wisla edu lähima jälitaja Jagiellonia ees kuus silma. Korona on langenud 31 punktiga 13. reale.

Taani meistrisarjas viigistas Silkeborg võõrsil 0:0 Odensega, algkoosseisus alustanud Kaimar Saag vahetati välja 70. minutil. Andrei Sidorenkov ja väljalangemistsooni pudenenud SønderjyskE peavad oma 29. vooru mängu esmaspäeval Midtjyllandi vastu. Silkeborg on 37 punktiga viies, SønderjyskE 30 silmaga 11. kohal.

Jekaterinburgi Ural alistas Venemaa esiliigas möödunud nädalal 3:0 Astrahani Volgar-Gazpromi ja kaotas 0:1 Vladikavkazi Alaniale. Aleksandr Dmitrijev viibis mõlemas mängus väljakul algusest lõpuni. FK Himki (Vladimir Voskoboinikov sisse 62) kaotas esmalt 0:1 Habarovski SKA-Energiale ning mängis 0:0 viiki Vladivostoki Lutšiga (Voskoboinikov 24. minutil punane). Ural on pärast kaheksat vooru 13 punktiga kuues, Himki 11 silmaga 11. real.

Konstantin Vassiljev ja Luka Koper viigistasid Sloveenias võõrsil 0:0 HIT Goricaga, mis jätab Koperi neli vooru enne hooaja lõppu 53 punktiga kolmandaks. Pavel Londak vaatas pingilt, kuidas Bucaspor kaotas Türgi kõrgliigas kodus tiitli eest heitlevale Trabzonsporile ja peab vaatama tõtt astme võrra madalamale langemisega. Kaks vooru enne hooaja lõppu on Bucaspor 25 punktiga 16. kohal.

Lvivi Karpatõ alistus Ukrainas kodus 1:2 Kiievi Dünamole. Eelmises mängus punase kaardi teeninud Sergei Zenjov kaasa ei teinud. Kui mängida on veel kaks kohtumist, hoiab Karpatõ kindlalt viiendat kohta.

Põhja-Ameerika profiliigas MLS leppis idakonverentsi liider New York Red Bulls võõrsil 1:1 viiki läänekonverentsis juhtohje hoidva Los Angeles Galaxyga. Joel Lindpere tegi RB eest kaasa terve mängu, tema klubi hoiab idas 15 silmaga esikohta.

FK Gomel naasis Valgevenes võitude teele, alistades kodus Belšina 3:1. Andrei Stepanov tegi Gomeli eest kaasa kõik 90 minutit. Pärast kaheksat vooru asutakse 13 silmaga teisel kohal.

União de Leiria teenis üle pika aja Portugalis võidu, olles 1:0 parem viimasel kohal asuvast Naval 1º de Maiost. Vjatšeslav Zahovaiko koosseisu ei kuulunud. Kui mängida jääb veel üks vooru, on Leiria 34 silmaga kümnes.

Timisoara viigistas Rumeenias võõrsil 1:1 kolmandal positsioonil oleva Vasluiga ja langes teiseks. Sergei Lepmets ülesantute nimekirja ei mahtunud. Kui mängida jääb kolm kohtumist, on Timisoara 61 punktiga teine, liider Galatist ühe silma kaugusel.

Daniil Ratnikov ja Varna Cherno More tegid Bulgaarias 0:0 viigi Montanaga. Ratnikov viibis väljakul kohtumise algusest lõpuni. Kui hooaja lõpuni jääb neli mängu, paikneb Cherno More 43 punktiga kuuendal real.

Újpest (Jarmo Ahjupera 90) kaotas Ungari kõrgliigas võõrsil 1:2 teisel tabelireal asuvale Paksi SE-le. Kui hooaja lõpuni jääb kolm vooru, on Újpest 36 punktiga üheksas ja edestab ühe silmaga Györi ETO-t.

Larnaka AEK kaotas Küprose meistritiitliturniiril viienda kohtumise järjest, alistudes tiitli kindlustanud APOELile võõrsil 0:3. Andres Oper väljakul ei käinud. Oma elu tegi põnevaks Paphos, kes võitis eelviimases voorus 3:0 Achna Ethnikost ning jääb pügala võrra kõrgemal paikneval ja hetkel püsimajäämises kinni olevast Ermisest ühe punkti kaugusele. Viimases voorus ei ole saatus päris Paphose kätes, sest ei mängita mitte Ermisega vaid Alkiga. Laupäeval pääses Ats Purje väljakule 83. minutil, Artur Kotenko jäi pingile.

Bakuu Inter (Dmitri Kruglov 90; 72. kollane) viigistas Aserbaidžaanis võõrsil 0:0 tiitli juba kindlustanud Bakuu Neftšiga. Inter jätkab 45 punktiga viiendal kohal.

Taavi Rähn ja Tianjin Songjiang teenisid Hiina esiliigas juurde punkti, kui leppisid võõrsil 0:0 viiki Hunan Xiangtaoga. Songjiang on pärast kaheksat mängu 14 meeskonna konkurentsis kuue punktiga 13. positsioonil.

Artjom Dmitrijev ja Pakruojise Kruoja alistasid Leedus kodus mängides FBK Kaunase 2:0 ja kerkisid kaheksast mängust teenitud 11 silmaga seitsmendaks.

Pietarsaari Jaro (Vitali Teleš 90) alustas Soome kõrgliigat 0:1 kaotusega Rovaniemi PSile, Jyväskylä JK (Mikk Reintam pingil) mängis 0:0 viiki Espoo Honkaga.

Marek Kaljumäe sai Hollandi esiliigas Telstari eest kirja oma selle hooaja ainsad minutid, kui sekkus 1:5 kaotusmängus kolmandaks tulnud Helmond Spordi vastu 74. minutil vahetusest. Sittardi Fortuna eest 61. minutil väljakule pääsenud Henrik Ojamaa ei suutnud oma meeskonda päästa 1:2 kaotusest esiliiga võitnud RKC Waalwijkile. Telstar lõpetas hooaja 34 punkti ja 14. kohaga, Sittard 26 silma ja 16. positsiooniga.

Pfullendorf kaotas Saksamaa Regionalliga lõuna alagrupis võõrsil 1:2 Wormatia Worsmile. Algkoosseisus alustanud Ingemar Teever teenis mängu jooksul kollase kaardi ja vahetati 66. minutil välja. Pfullendorfil on 28 mängust 34 punkti ja kümnes tabelirida.

Åland United alistas Soome naiste meistriliigas Kuopion Mimmifutise kodus 6:1. Pille Raadik viibis Unitedi eest väljakul 57. minutini, teenides 42. minutil kollase kaardi. Liigatabelis asub Åland kümne punktiga neljandal kohal.