14

10.2009

21:25

Eesti lõpetas valikturniiri efektse 2:0 võiduga Belgia üle

Eesti jalgpallikoondis alistas maailmameistrivõistluste valikturniiri viimases kohtumises Belgia koondise Raio Piiroja ja Konstantin Vassiljevi (pildil) väravatest 2:0.

Vigastuse kiuste kohtumist alustanud kapten Piiroja viis oma meeskonna ka 30. minutil juhtima, kui lõi nurgalöögist tulnud palli püüdmatult Logan Bailly selja taha.

Piiroja pidas vastu 63. minutini, kui ta oli longates sunnitud väljakult lahkuma. Tema asemel võttis keskkaitses koha sisse Igor Morozov.

Eesti kahekordistas eduseisu 67. minutil, kui Joel Lindpere võitis keskväljal palli, andis söödu äärele vabanenud Dmitri Kruglovile ning viimane tsenderdas palli karistusala joonele, kus ootas Vassiljev. Piiroja lahkumise järel kapteni ülesannetesse asunud poolkaitsja ei eksinud.

Eesti koondis lõpetas maailmameistrivõistluste valikturniiri 5. alagrupi 5. kohal (10 punkti). Esimene oli Hispaania (30), järgnesid Bosnia ja Hertsegoviina (19), Türgi (15), Belgia (10), Eesti ja Armeenia (4).