19

11.2023

20:58

Eesti lõpetas EM-valiksarja võõrsil kaotusega Rootsile

Eesti meeste koondis pidas täna, 19. novembril Stockholmis viimase mängu 2024. aasta EM-valiksarjas, kui Rootsi vastu saadi kirja 0:2 kaotus.

Mäng algas eestlaste jaoks ehmatusega, kui viiendal minutil pääses Rootsi ohtlikult rünnakule ning kahel korral tabati latti. Rootsi jätkas aktiivset ründetegevust ning sihini jõuti 22. minutil, mil nurgalöögijärgses olukorras suunas Ludwig Augustinssoni tsenderduse peaga väravasse Viktor Claesson. Kaotusseisu jäämise järel tekkis ka Eestil häid perioode, mil valdati palli ning prooviti leida võimalusi vastase värava ohustamiseks. Neist parim tekkis vahetult enne vaheajapausi, kui löögile pääses mööda äärt runnakule tõusnud Artur Pikk, ent esimese ristnurga poole suunatud pall lendas napilt mööda.

Teise poolaja avaminutitel jätkas Rootsi domineerimist, ent Eesti tegutses kaitses südikalt ning korduvalt säras tõrjetega Karl Jakob Hein. Eesti kaitseliin muugiti 55. minutil siiski lahti: efektse söödumängu kulminatsioonina pääses Heinaga üks-ühele Emil Forsberg, kes ei jätnud võimalust kasutamata. Mäng jätkus lahtiselt ning mõlemad meeskonnad otsisid võimalusi vastase värava ohustamiseks, ent kummalgi sihini jõuda ei õnnestunud. Kohtuniku lõpuvile tähistas Rootsile 2:0 võitu.

F-alagrupist, kuhu kuulub ka Eesti, pääsesid otse EM-finaalturniirile Belgia ja Austria. Kolmanda koha teenis 10 punkti teeninud Rootsi, neljas on täna Belgiale 0:5 kaotanud Aserbaidžaan ning viiendal kohal lõpetab valiksarja Eesti, kes teenis punkti suvisest viigimängust Aserbaidžaaniga.