14

09.2009

20:16

Eesti koondislased välisliigades

Lendava Nafta teenis Sloveenia tugevaimas liigas hooaja teise võidu, kui alistas kaheksandas voorus koduväljakul oma lähima rivaali Gorica 2:1 ning tõusis 7 punktiga kaheksandaks. Gorica ja Domžale jäävad maha ühe silmaga. Konstantin Vassiljev (pildil) vahetati väljakule 31. minutil.

Norra meistriliigas alistas Fredrikstad FK (Raio Piiroja 90) kodus 3:1 Vålerenga ning pääses väljalangemistsoonist. Bodø/Glimt (Pavel Londak 90, Alo Bärengrub koosseisu ei kuulunud) viigistas Kristiansandi Startiga 1:1 ning Stavangeri Viking (Artur Konteko pingil) mängis võõrsil 1:1 viiki Bergeni Branniga.

Norra 1. divisjonis esikoha eest võitlev Aleksandr Dmitrijevi tööandja Hønefoss on võistlustules teisipäeva õhtul. Hetkel liidrikohal olevast Kongsvingerist jäädakse ühe vähempeetud mängu juures maha vaid ühe silmaga.

Taani kõrgeimas seltskonnas viigistas Silkeborg (Kaimar Saag 75. minutil sisse) Sønderjyskega (Andrei Sidorenkov pingil). Tabelis asutakse 12 meeskonna konkurentsis vastavalt 8. (10 punkti) ja 9. (8) kohal.

Bakuu Neftši (Taavi Rähn 90, Dmitri Kruglov välja 75. minutil) pidi Aserbaidžaanis kolmandas voorus vastu võtma esimese kaotuse, kui kodus alistuti 0:2 Muganile. Neftši on 6 silmaga teisel kohal.

Györi ETO (Tarmo Kink sisse 41. minutil) sai Ungaris 2:1 jagu tabeli viimasest meeskonnast Haladasist ning jätkab neljandal kohal. Hollandis AZ Alkmaari eest kõik 90 minutit kaasa teinud Ragnar Klavan ei suutnud oma meeskonda päästa 1:2 allajäämisest ADO Den Haagile. Valitsev Hollandi meister on kuue vooru järel 12 silmaga viies, esikohast lahutab neid kaks silma.

Itaalia tugevuselt teises liigas Serie B-s viigistas Ascoli võõrsil 2:2 Vicenzaga. Enar Jääger sekkus mängu 31. minutil, kui vahetas välja Marcello Gazzola. Ascoli asub pärast nelja vooru neljandal tabelireal.

Sergei Pareiko jälgis pingilt, kuidas Tomski Tom alistus võõrsil 0:4 Groznõi Terekile. Tomi väravasuul seisis Aleksei Poljakov. 21 kohtumisest 24 silma kogunud Siberi klubi on 12. kohal.

Urmas Rooba aitas FF Jaro Soomes 2:0 võidule JJK üle, vigastusest taastuv Ats Purje FC Interi 3:2 võidumängus FC Honka üle kaasa ei teinud. Inter on 21 vooru järel 31 silmaga seitsmes, Jaro 25 punktiga kolm kohta tagapool.

Vladivostoki Lutš-Energia sai Venemaa esiliigas jagu Nižni-Novgorodist 2:0, koondisereisist taastunud Vladimir Voskoboinikov koosseisu ei kuulunud. Võit tõstis Kaug-Ida meeskonna 11. kohale.

Hollandi esiliiga liider Deventeri Go Ahead Eagles oli tulemusega 3:1 parem FC Ossist, Sander Post pääses väljakule 90. minutil.