03

08.2009

08:46

Eesti koondislased olid välisliigades väravasoonel

Alo Bärengrub lõi Norra jalgpalli kõrgliigas oma meeskonna eest kohtumise ainsa värava, kui Bodø/Glimt alistas 1:0 Sandefjordi. Nii Bärengrub kui võitjate puurilukk Pavel Londak tegid kaasa kogu kohtumise.

Raio Piiroja aitas Fredrikstadil alistada samuti 1:0 Artur Kotenko koduklubi Stavangeri Viking. Kotenko jälgis kohtumist varumeestepingilt. Joel Lindpere mängis Tromsøga maha 2:0 edu, kui Lillestrømiga viigistati 2:2. Lindpere viibis väljakul 88 minutit, andes söödu oma meeskonna esimesele väravale.

Norra kõrgliigas on Viking 27 punktiga (20 mängust) seitsmes, Tromsø 25 silmaga (19) kaheksas, Fredrikstad 22 punktiga (20) 12. ja Bodø/Glimt 20 punktiga (20) eelviimasel 15. kohal. Aleksandr Dmitrijev viibis Hønefossi 3:1 võidumängus Løv Hami vastu väljakul 82 minutit. Hønefoss jätkab Norra esiliga liidrina.

Tarmo Kink lõi Ungari meistriliigas värava, kui Györi ETO alistas teises voorus Budapesti Vasase 2:0. Kingi tabamus sündis 71. minutil, kui ta tulistas karistusala joonelt palli lati alla, tehes seisuks 2:0.

Ats Purje oli laupäeval väravasoonel, kui Soome Veikkausliigas alistas Turu Inter 4:0 RoPSi. Purje lõi Interi kasuks esimese ja neljanda värava. Valitsev Soome meister tõusis sellega viiendale kohale. AZ Alkmaar alustas Hollandi meistrivõistluste uut hooaega 2:3 kaotusega Almelo Heraclese üle. Pimeseoolelõikusest taastunud Ragnar Klavan tegi kaasa kõik 90 minutit.

Andres Oper tegi Hiinas avaetteaste Shanghai Shenhua eest, aidates oma meeskonna Jiangsu Shuntianigi vastu 2:2 viigisadamasse. Shanghai jäi 28. minutil arvulisse vähemusse ning kaks korda kaotusseisu.

Kerget vigastust raviv Sergei Pareiko ei saanud aidata Tomski Tomi 2:3 kaotusmängus Moskva CSKA üle. Tom on 17 punktiga 16 meeskonna konkurentsis 12. kohal. Lendava Nafta Sloveenia kõrgliiga kolmandas voorus senisele ühele punktile lisa ei saanud, kui kaotas laupäeval 1:3 NK Mariborile. Konstantin Vassiljev viibis väljakul terve kohtumise, teenides 87. minutil kollase kaardi.

Vladimir Voskoboinikovi koduklubi Södertalje Syrianska viigistas reedel Rootsi esiliigas teisel kohal asuva Otvidabergs FF-ga 2:2. Koduväljakul mänginud Syrianska pääses kohtumist kahel korral juhtima. 55. minutil kollase kaardi teeninud Voskoboinikov vahetati 79. minutil pingile. Syrianska asub liigatabelis viiendal kohal.

Sergei Zenjov ei suutnud Lvivi Karpatõt aidata võidule Harkovi Metallisti üle. 81. minutil mängu sekkudes oli seis 0:0, kohtumine kaotati lõpuks 0:1.

Andrei Sidorenkov kuulus SønderjyskE koosseisu, kui Taani meistrisarjas mängiti 1:1 viiki Esbjergiga. Mänguaega sai ka Silkeborgi ridadesse kuuluv Kaimar Saag, kes 1:1 viigimängus FC Kopenhaageni vastu pääses platsile 81. minutil.