07

09.2010

15:50

Eesti koondis viigistas Usbekistaniga 3:3

Eesti jalgpallikoondis leppis kodusel A. Le Coq Arenal väravaterohkes sõprusmängus Usbekistaniga 3:3 viiki.

Kohtumise alguses initsiatiivi omanud Eesti haaras 25. minutil eduseisu, kui Ats Purje suunas väravasse Tarmo Kingi antud nurgalöögi. Poolajale mindi aga viigiseisul, sest pärast võõrustajate eksimust keskväljal pääses Maksim Shatskikh väravas seisnud Artur Kotenkoga silmitsi ja lõi palli alla nurka.

Kümme minutit pärast teise poolaja algust pakkus silmailu usbekk Alexander Geynrikh, kes suutis palli otse nurgalöögist teiseks poolajaks väravasse tulnud Mihkel Aksalu valvatud võrku lüüa. 58. minutil tõi Tarmo Rüütli Martin Vungi ja Vjatšeslav Zahovaiko asemel sisse Konstantin Vassiljevi ja Sergei Zenjovi ning see käik elavdas mängu tunduvalt.

63. minutil tulistas Vassiljev 30 meetrilt ristnurka võimsa pommlöögi ning üheksa minutit hiljem realiseeris Sander Posti teenitud penalti. Paraku ei olnud see kõik ning 85. minutil jõudis pall pärast usbekkide karistuslööki Eesti väravasse siiski  Maksim Shatskikhi, mitte kaptenipaela kandnud Alo Bärengrubi jalast, nagu esialgu tundus.

Peatreener Tarmo Rüütli sõnul sündisid esimene ja kolmas värav individuaalsetest eksimustest ning oli näha, et peamiselt varumeestest koosnev koosseis ei suutnud parima rivistuse tasemel olla.

“Nii öelda teise ešeloni kaitseliin oli nii tehniliselt kui taktikaliselt rabe ja tegi valesid lahendusi,” ütles Rüütli. “Kui lased endale kolm lüüa, on raske võitu loota. Oli näha, et keskväljal on vaja meest, kes asja juhib ja Vassiljev mitte ainult ei juhtinud, vaid vedas.”

Eesti rahvuskoondise järgmine mäng on 8. oktoobril võõrsil Serbiaga, neli päeva hiljem kohtutakse Sloveeniaga kodus.

Rahvusvaheline maavõistlus 7. septembril A. Le Coq Arenal
kell 19:00 EESTI - USBEKISTAN 3:3 (1:1)
Väravad: 25. Ats Purje, 63., 72. pen. Konstantin Vassiljev - 39., 85. Maksim Shatskikh, 55. Alexander Geynrikh
Hoiatus: 52. Ats Purje

Eesti: 22-Artur Kotenko (46. 12-Mihkel Aksalu), 16-Gert Kams (83. 2.Tihhon Šišov), 21-Igor Morozov, 19-Alo Bärengrub, 23-Andrei Sidorenkov, 11-Ats Purje (65. 5-Dmitri Kruglov), 13-Martin Vunk (58. 14-Konstantin Vassiljev), 6-Aleksandr Dmitrijev, 9-Tarmo Kink, 20-Kaimar Saag (65. 18-Sander Post), 8-Vjatšeslav Zahovaiko (58. 10-Sergei Zenjov).
Varus: 12-Mihkel Aksalu, 2-Tihhon Šišov, 15-Ragnar Klavan, 14-Konstantin Vassiljev, 5-Dmitri Kruglov, 18-Sander Post, 10-Sergei Zenjov.

Usbekistan: 1-Ignatiy Nesterov, 2-Yaroslav Krushelnitskiy, 6-Sahob Juraev, 19-Vitaliy Denisov, 22-Victor Karpenko (80. 44-Anzur Ismailov), 35-Shavkat Mullajanov, 50-Vagiz Galiullin (51. 40-Odil Ahmedov), 10-Igor Taran (75. 29-Olim Novkarov), 18-Timur Kapadze (86. 4-Lutfulla Turayev), 16-Maksim Shatskikh, 15-Alexander Geynrikh (83. 7-Shavkat Salomov).
Varus: 12-Murod Zukhurov, 44-Anzur Ismailov, 4-Lutfulla Turayev, 7-Shavkat Salomov, 40-Odil Ahmedov, 29-Olim Novkarov, 32-Muzaffar Umirzaqov.

Mänguolud: +16, vahelduva pilvisusega sademeteta ilm; muruväljak väga heas seisukorras.