05

06.2022

23:02

Eesti kahekordse maailmameistri vastu ei saanud

Eesti meeste koondis läks täna, 5. juunil maavõistluses vastamisi FIFA-edetabeli neljanda meeskonna Argentiinaga, kellele jäädi Lionel Messi tabamustest alla 0:5.

Kahekordne maailmameister haaras kiirelt mängu juhtohjad: 8. minutil võttis Eesti puurilukk Matvei Ignonen oma karistusalas vea hinnaga maha German Pezzella ning selle eest määratud penaltit asus lööma Lionel Messi, kes realiseeris kindlalt. Kuigi valdav osa mängust kulges Eesti väljakupoolel, oli poolaja keskpaigas õhus ka viigivärav: esmalt pääses Erik Sorga suurepärase söödu järel löögile Sergei Zenjov ning mõned minutid hiljem oli löögipositsioonil ka Mattias Käit, ent mõlemal juhul olid Argentiina väravavaht ja kaitsjad oma ülesannete kõrgusel. Argentiina jätkas mängu domineerimist ning vahetult enne poolajavile kõlamist pääses efektse söödumängu järel Messi taas ohtlikult löögile ja tõi tabloole koondise kaheväravalise edu.

Argentiina valitses ka teist poolaega ning seitsmekordne Ballon d'Ori võitja Messi vormistas peagi ka kübaratriki, kui saatis 47. minutil Nahuel Molina tsenderduse järel palli võrku. Argentiina ja ühtlasi ka Messi neljas värav sündis segaduse järel, mille võõrustajate kapten enda kasuks pööras. Mängu lõppseisu vormistas ta 76. mänguminutil, kui Eesti blokeeris oma karistusalas järjest mitmeid lööke, ent pall jõudis siiski Messi jalale, kes realiseeris kindlalt. Rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ning lõpuvile järel näitas seis tablool Eesti 0:5 kaotust.

Eestit ootab lähipäevil ees veel kaks kohtumist. Neljapäeval, 9. juunil mängitakse võõrsil Rahvuste liiga kohtumine Maltaga ning seejärel 13. juunil Tiranas maavõistlus Albaaniaga. Mõlema mängu otsepilti saab tasuta jälgida Viaplay vahendusel.