30

12.2009

18:46

Eesti jalgpallikoondis alistas Angola 1:0

Eesti jalgpallikoondis alistas 2009. aasta viimases kohtumises kolmapäeval, 30. detsembril tänu Kaimar Saagi (pildil) 79. minuti tabamusele Angola 1:0. Tegu oli Saagi esimese tabamusega rahvuskoondises.

Võidu teeb hinnatavaks tõsiasi, et Eesti koondisel puudusid mitmed tavapärased põhikoosseisu mängijad ning ka fakt, et 2006. aastal MM-finaalturniirile jõudnud Angola valmistub 10.-31. jaanuarini 2010 toimuvaks Aafrika rahvuste karikaks. FIFA edetabelis asub Angola Eestist 7 kohta eespool.

Eesti koondist toetas Portugalis 115 poolehoidjat.

Mitteametlik protokoll:

kell 21:00 Eesti aja järgi (kell 19:00 kohaliku aja järgi), Vila Real de Santo Antonio (Portugal)
ANGOLA - EESTI 0:1 (0:0)

Värav: 79. Kaimar Saag
Hoiatused: -

Angola: 22-Carlos (46. Lamá), 3-Enoque, 5-Kali (kapten), 6-Zuela, 15-Rui Marques (46. Dialma), 16-Flávio (46. Jop), 19-Dedé, 21-David (46. Jamuana; 83. Johnson), 23-Manucho, 26-Mabina (46. Diaz Caires), 27-Stelvio.
Varus: Lamá, Jamuana, Diaz Caires, Jop, Ze Kalanga, Wilson, Love, Mantorras, Johnson, Dialma, Gilberto.
Peatreener: Manuel Jose.

Eesti: 1-Mihkel Aksalu, 2-Tihhon Šišov, 4-Alo Bärengrub, 3-Igor Morozov, 17-Taijo Teniste (51. 5-Gert Kams), 9-Tarmo Kink (64. 15-Kristen Viikmäe), 7-Eino Puri (46. 10-Joel Lindpere), 14-Konstantin Vassiljev (kapten), 13-Andrei Sidorenkov, 6-Ats Purje, 8-Vladimir Voskoboinikov (46. 16-Kaimar Saag).
Varus: 12-Stanislav Pedõk, 5-Gert Kams, 10-Joel Lindpere, 16-Kaimar Saag, 15-Kristen Viikmäe.
Peatreener: Tarmo Rüütli.

Mänguolud: +17, pilves ja tuuline ilm, alates 30. minutist sajab vihma; väljak heas seisukorras, kuid sadanud vihmast märg.