12

09.2023

23:43

Eesti jäi võõrsil peetud EM-valikmängus Belgiale kindlalt alla

Eesti meeste koondis pidas täna, 12. septembril EM-valikmängu Belgiaga, kelle vastu saadi kirja 0:5 kaotus.

Kohtumise esimene kolmveerandtund kulges vastase ülekaaluga. Belgia sai esmase pinge seljatatud juba neljandal mänguminutil, kui Jan Vertonghen koduvõistkonna juhtima viis. Yannick Carrasco toimetatud nurgalöök värava ette leidis klubikaaslase, kes palli peaga väravasse saatis. Belgia teise värava lõi Leandro Trossard 32. minutil. Romelu Lukakult söödu saanud mängija seljatas väravaesisel kolm Eesti kaitsemängijat ning lõi värava ristnurka. Väravasuul seisnud Karl Jakob Heinal ei jäänud muud üle, kui nahkkera enda selja tagant välja noppida. Eesti kõige ohtlikum olukord sündis 24. minutil, kui Henri Anier Joonas Tamme söödu omaks võttis ning vasaku jalaga pealelöögi sooritas, mis raksatas latti. Anieri löök jäi esimesel poolajal Eesti ainsaks pealelöögiks ning riietusruumi mindi belglaste 2:0 eduseisus.

Ka teist poolaega alustas domineerivamalt vastasmeeskond. Kui 49. minutil tõrjus Hein eestlaste eksimuse järel löögile pääsenud Lukaku pealelöögi, siis 56. minutil oli ründaja täpne, suunates palli kindlalt alumisse nurka. Belgia neljanda ning oma teise tabamuse vormistas Lukaku kaks minutit hiljem. Võõrustajad vormistasid kohtumise lõppvärava teise poolaja lõpuminutitel, kui täpne oli Charles De Ketelaere. Kohtumise lõpuks tunnistati vastase 5:0 paremust.

Eesti meeste koondist ootab ees järgmine EM-valikmäng 13. oktoobril kell 19, kui A. Le Coq Arenal võõrustatakse Aserbaidžaani. Pääsmed Eesti – Aserbaidžaani EM-valikmängule on müügil Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis.