16

11.2022

21:53

Eesti asus kiirelt juhtima, ent kaotas Lätile penaltiseerias

Eesti meeste koondis mängis täna, 16. novembril esimese kohtumise Balti turniiril, kui poolfinaalis kohtuti võõrsil Lätiga. 1:1 viigiga lõppenud normaalajale järgnes penaltiseeria, kus saatis edu Lätit.

Mängu alustas Eesti suurepäraselt, kui juhtima asuti juba teisel minutil: Konstantin Vassiljev toimetas vastase kasti karistuslöögi, mille järel saatis palli värava ette Ken Kallaste ning Sergei Zenjovi pealöögist jõudis see ka väravavõrku. Kogu ülejäänud poolaeg kulges tasavägiselt ning 32. minutil oli Eestil suurepärane võimalus eduseisu kasvatada, kui Mattias Käidi läbisöödu järel pääses puurilukuga vastamisi Bogdan Vaštšuk, ent paraku olukorda väravaks vormistada ei õnnestunud. Avapoolaja üleminutitel jõudsid sihini lätlased: Arturs Zjuzins toimetas palli Eesti kaitsjate vahelt Raimonds Krollisele, kes realiseeris kindlalt.

Teine poolaeg möödus oluliselt lahtisemalt ning võimalusi oli mõlemal meeskonnal, ent sihini jõuda kummalgi ei õnnestunud. Mängu üleminutitel teenis teise kollase kaardi Roberts Savalnieks, kuid ühemehelise enamuse enda kasuks pööramiseks sinisärkidel aega ei jagunud. Mängu viimases olukorras pääses kaugelt löögile Vassiljev, pall lendas aga paraku napilt ristnurgast mööda.

1:1 viik tähendas, et lõpuvilele järgnes penaltiseeria. Loosi tahtel alustas sellega Läti, kes oli kõigil viiel löögil täpne. Kuivõrd Eesti eksis kolmandal löögil, tagas pääsu Balti turniiri finaali Läti.

Samal ajal toimunud Leedu - Islandi poolfinaalis vajati võitja selgitamiseks samuti penaltiseeriat, kus saatis edu Islandit. See tähendab, et 19. novembril kell 16 läheb Eesti 3.-4. koha mängus A. Le Coq Arenal vastamisi Leeduga. A. Le Coq Arena väravad avatakse laupäeval kell 14 ning samal ajal algavad tegevused ka festivalialal, kus astub üles ansambel Traffic. Kohtumine algab kaks tundi hiljem ning enne avavilet kõlab hümn Siret Tuula esituses. Pääsmed on saadaval Piletilevis, telepilti vahendab kohtumisest ETV2.