03

09.2010

18:30

Eesti alistus põnevas kohtumises Itaaliale 1:2

Eesti jalgpallikoondis pidi pärast südi võitlust tunnistama EM-valikkohtumises neljakordse maailmameistri Itaalia 2:1 paremust, kuigi just sinisärklased olid need, kes mängu juhtima asusid.

Kohtumist domineerivamalt alustanud Itaalia suutis küll palli hoida, ent avapoolajal püsis Eesti kaitseliin vankumatuna ning pallid suudeti kas klaarida või langesid need Sergei Pareiko saagiks. 9550-pealise publiku heameeleks ei puudunud võimalused ka Eestil ning rõõmutorm vallandati 31. minutil.

Konstantin Vassiljev saatis karistuslöögi külaliste trahvikasti, kus väravavahist tagasi põrkunud pallile sai esimesena jaole Sergei Zenjov. Sel hooajal juba Galatasaray väravavõrku sahistanud pärnakas realiseeris oma võimaluse külmavereliselt.

Eduseisu hoidis Eesti ligi pool tundi, kuni kolme minuti jooksul kasutasid vastased ära kaks nurgalööki. Lõpuminuteil tekkis eestlastel trahvikastis veel võimalus, kuid itaallased klaarisid olukorra.

Mängujärgsel pressikonverentsil sõnas Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli, et on värava üle rõõmus, kuid käest läinud punktid teevad tuska.

“Tundsin end poolajal kindlalt. Olime mängus kinni, tegime, mis plaanitud ja miski ei ennustanud, et kaks väravat nurgalöökidest tuleb,” ütles Rüütli. “Värav jääb kauaks meelde, kuid nemad eksisid ka ning nibin-nabin jäi puudu, et magus punkt teenida. Seetõttu olen pettunud.”

Rüütli ametivend Cesare Prandelli märkis, et oli poolajal samuti kindel ja uskus enda meeskonna võitu.

“Olime algusest peale head ning jäin mänguga väga rahule,” sõnas Prandelli. “Eesti oli kõige parem standardolukordades ja peame tööd tegema, et end selles vallas parandada.”

Oma järgmise kohtumise EM-valiksarjas peab Eesti 8. oktoobril võõrsil Serbia vastu, 12. oktoobril võõrustatakse Sloveeniat. Teistes tänastes mängudes alistas Serbia võõrsil Fääri saared 3:0 ja Põhja-Iirimaa samuti võõrsil Sloveenia 1:0.

2012. a. EM-valikmäng 3. septembril A. Le Coq Arenal
kell 21:30 EESTI - ITAALIA  1:2 (1:0)
Väravad: 31. Sergei Zenjov - 60. Antonio Cassano, 63. Leonardo Bonucci
Hoiatused: 56. Martin Vunk, 85. Ragnar Klavan, 90.+7. Raio Piiroja

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 3-Taavi Rähn, 4-Raio Piiroja, 15-Ragnar Klavan, 7-Sander Puri (77. 11-Ats Purje), 6-Aleksandr Dmitrijev, 13-Martin Vunk, 5-Dmitri Kruglov (82. 9-Tarmo Kink), 14-Konstantin Vassiljev, 10-Sergei Zenjov (63. 20-Kaimar Saag).
Varus: 22-Artur Kotenko, 23-Andrei Sidorenkov, 16-Gert Kams, 19-Alo Bärengrub, 11-Ats Purje, 9-Tarmo Kink, 20-Kaimar Saag.

Itaalia: 23-Salvatore Sirigu, 16-Mattia Cassani, 19-Leonardo Bonucci, 4-Giorgio Chiellini, 3-Cristian Molinaro, 5-Daniele De Rossi, 21-Andrea Pirlo, 18-Riccardo Montolivo (75. 17-Angelo Palombo), 7-Simone Pepe (60. 20-Fabio Quagliarella), 9-Giampaolo Pazzini, 10-Antonio Cassano (80. 13-Luca Antonelli).
Varus: 1-Emiliano Viviano, 2-Lorenzo De Silvestri, 14-Cesare Bovo, 13-Luca Antonelli, 17-Angelo Palombo, 20-Fabio Quagliarella, 11-Alberto Gilardino.

Mänguolud: +9, vihmane ja tuuline ilm; muruväljak enne mängu väga heas seisukorras.