20

06.2010

15:12

Balti turniiri otsustavas mängus kaotas Eesti Leedule 0:2

Eesti meeste jalgpallikoondis alistus Balti turniiri otsustavas kohtumises Kaunases 0:2 Leedule ning pidi leppima kolmanda kohaga.

Laupäeval Lätiga väravateta viiki mänginud eestlased jõudsid 16. minutil tänu Raio Piirojale väravani, kuid seda ei loetud. Veerand tundi hiljem määrati Leedu kasuks penalti, mille löömisel Mantas Savenas ei eksinud.

Laupäeval Lätiga 0:0 viiki mänginud Eestil jäid väravad löömata ka Leedu vastu. Foto: Foto: V. Knyzelis/kaff.lt

Teisel poolajal vastased surve alla pannud Eestil oli kohe teise kolmveerandtunni alguses hea võimalus, kuid Oliver Konsa lõi palli üle lati. Kohtumise saatus otsustati teisel lisaminutil, kui Arturas Rimkevicius lõpetas väravaga kiirrünnaku.

Eesti koondise peatreener ütles Leedu jalgpalliliidule antud usutluses, et pärast kaotatud mängu häid emotsioone ei ole.

“Leedu oli üsna tugev. Püüdsime kõvasti, lõime võimalusi, kuid ei suutnud neid paraku realiseerida,” ütles Rüütli. “Mäng ei olnud meie jaoks kerge, sest üks värav jäi lugemata ning meie vastu määrati penalti, kuid sport on sport ja vastastele soovin õnne. Iga mäng on ettevalmistus järgmiseks ja me ei ole üleliia pettunud, sest saime tugevate vastastega jõudu katsuda ja katsetada neid mängijaid, kes muidu nii palju mänguaega ei saa.”

Balti turniiri võitis Leedu 4 punktiga. Läti arvele jäi 2 ja Eestile 1 punkt.