11

06.2023

15:42

90 aastat tagasi tegi Eesti koondis maailma jalgpallis ajalugu

Täna 90 aastat tagasi toimus läbi aegade esimene jalgpalli maailmameistrivõistluste valiksarja kohtumine, kui Stockholmi olümpiastaadionil olid vastamisi Rootsi ja Eesti.

Ajaloolise matši võitis kodumeeskond tulemusega 6:2. Eesti väravad lõid 47. minutil otse nurgalöögist Leonhard Kass ja 61. minutil Richard Kuremaa.

MM-valikmängude ajaloo esimese värava „au“ läks Eesti väravavahile, toona kohutava esituse teinud Evald Tipnerile. Mängu 7. minutil püüdis Tipner väravaesisel palli ning kui vastaste ründaja Knut Kroon tema poole jooksis, otsustas ta paari sammu jagu taganeda, enne kui palli taas mängu viskas. Õnnetuseks taganes ta oma väravasse ning Rootsi läks täielikust kingitusest juhtima.

Rootsi - Eesti mängus tehti maailmameistrivõistluste ajaloo esimene vahetus: Friedrich Karmi asemel tuli 46. minutil platsile Arnold Laasner.

Eesti meeste koondise läbi aegade 500. ametlik kohtumine toimub 20. juunil A. Le Coq Arenal, kus EM-valikmängus on vastaseks maailma edetabeli tippu kuuluv Belgia. Pääsmed Eesti – Belgia mängule on müügil Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis.

Pildil meie mehed Stockholmis. Foto: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum