24

03.2024

14:41

Noormeeste U21 koondise Türgi laager lõppes kindla kaotusega

Eesti noormeeste U21 koondis kohtus täna hommikul, 24. märtsil mitteametlikus maavõistlusmängus Rootsi klubiga Nordic United FC. Väravateta viigiga lõppenud avapoolaja järel löödi Eesti noormeestele teisel poolajal neli vastuseta väravat ning kohtumine lõppes 0:4* kaotusega.

Eesti haaras pärast avavile kõlamist koheselt mängu initsiatiivi ning esimese kümne minuti jooksul oli meie noormeestel paar suurepärast võimalust mängu juhtima minna, kuid skoor jäi avamata. Seejärel said ka vastased mängu paremini sisse ning üldpilt võrdsustus. Poolajapausile mindi väravateta viigiseisul.

Ka teisel poolajal oli Eestil mitu head olukorda väravatearve avamiseks, kuid sarnaselt esimesele kolmveerandtunnile, ei õnnestunud palli Rootsi klubi väravasse saata. Kahe standardolukorra järel läks kohtumist juhtima hoopis United, kui 52. minutil oli nurgalöögi järel täpne Emanuel Swedi ja viis minutit hiljem kahekordistas eduseisu Mass Cisse. Lühikese aja järel juhtis Rootsi kolmanda liiga klubi kohtumist kolme väravaga, kui 62. minuti kauglöök jäi Eesti väravasuul seisnud Ott Nõmmele püüdmatuks. Mängu lõppseisu 0:4 vormistas 77. minutil Aziz Arabi, kes realiseeris Unitedi kontrarünnaku.

Vastasseis Nordic United FCga oli teine mitteametlik kontrollkohtumine, mis peeti sellel nädalal Türgis veedetud laagri raames. Neljapäeval, 21. märtsil alistati 6:1 skooriga Taani klubi FC Horsens.

Noormeeste U21 koondise peatreener Sander Post ütles pärast mängu, et tänases kohtumises said otsustavaks kehv realiseerimine ning puudulik markeerimine standardolukordades. "Peame kriitiliselt üle vaatama oma tegevuse nurgalöökide kaitsmisel. Samuti ei ole me hetkel võimelised mängu jooksul tekitama kümme supervõimalust. Kui me tekitame neid neli-viis ja mitte ühtegi ei suuda realiseerida, siis on väga raske," tõdes ta.

Vaatamata kaotusele, võttis Post nädalapikkuse laagri Türgis kokku positiivsete sõnadega. "Kindlasti oli hea laager, nägime palju uusi noormängijaid ning mängijaid, kes ei ole mingi aeg U21 koondises osalenud erinevatel põhjustel. Nagu näha, siis meie meeskond liigub nooremaks, kuna mängijad liiguvad A-koondisesse. Selle üle on hea meel," ütles peatreener.

Noormeeste U21 koondis jätkab sügisel mullu alanud EM-valiksarja, kus on jäänud pidada veel neli mängu: 7. septembril ja 10. oktoobril minnakse vastamisi Iisraeliga, 10. septembril Saksamaaga ning 15. oktoobril võõrustatakse Kosovo eakaaslaseid. Juunikuus võõrustab Eesti U21 koondiste Balti turniiri, Eesti alustab võistlemist 6. juunil toimuva poolfinaalmänguga Soome vastu.

Eesti noormeeste U21 koondise algkoosseis Rootsi klubi Nordic United FC vastu. Foto: Eesti Jalgpalli Liit