12

04.2024

22:45

Eesti rannajalgpallikoondis tunnistas Šveitsi kindlat paremust

Eesti meeste rannajalgpallikoondis läks täna, 12. aprillil Jõulumäe liivahallis toimunud maavõistlusmängus vastamisi Šveitsiga, kellele alistuti tulemusega 3:9.

Rannajalgpalli maailma edetabelis 10. kohta hoidev Šveits näitas juba mängu esimestel minutitel ohtlikku ründeteravust. Vastane muukis Eesti väravasuu lahti 7. minutil, kui Rauno Rahniku tõrje järel virustas Noel Ott tagasipõrkunud palli kindlalt väravavõrku. Edu kasvas vaid pool minutit hiljem, kui täpne oli Glenn Hodel.

Eesti viigistas kohtumise 9. minutiks: esmalt näitas keskpunktilt täpsust Rasmus Munskind, viigitabamuse vormistas Ragnar Rump, kes Munskindi täpse söödu järel värava all ühe puutega löögile pääses. Kolmandiku lõpus lubas Eesti endale söödueksimuse, mille vastane kindlalt ära karistas: Hodel lõi palli lati alla ning saatis Šveitsi üheväravalises edus pausile.

Teise kolmandiku alguses teenis Šveits lubavast kohast karistuslöögi, mille väravavaht Kaspar Kotter tõrjus. Kui karistuslöögi järel jäi väravavõrk puhtaks, siis 15. minutil sai vastane Hodeli kübaratriki järel kirja oma neljanda tabamuse. Eesti mängis kolmandikul päris palju läbi väravavahi ning see tõi neile tulemuse 18. minutil, kui Kotter puuriluku jaoks püüdmatu palli ristnurka lennutas. Kuigi Eesti suutis väravate vahe minimeerida, oli Šveitsil endapoolne vastus olemas ning Hodeli tabamuse järel mindi viimasele kolmandikule vastu seisul 3:5.

Viimast kolmandikku domineeris Šveits kindlalt jõudes sihini veel neljal vastuseta korral. Kahe tabamuse eest kandis hoolt Glenn Hodel ning ühe värava lisasid Sandro Spaccarotella ning puurilukk Mauro Capozzolo.

Koondise peatreener Andreas Aniko ütles pärast kohtumist, et vastane kasutas oskuslikult Eesti eksimusi ära. „Esimesed kaks kolmandikku saime hästi hakkama ja olime mängus ilusti sees, aga paraku on rannajalgpallis üks kolmandik veel. Lubasime endale küll alguses paar eksimust, mille vastane kindlalt ära kasutas, kuid viimane kolmandik läks meil käest ära,“ rääkis peatreener.

Aniko lisas, et Eesti oleks võinud suuta mängutempot rohkem kontrollida. „Nägime täna need punktid ära, mille kallal töötada, et suuta tempot dikteerida. Peame palli rohkem valdama, vähem kiirustama ja vältima lihtsaid vigu. Kui me need asjad homseks korduskohtumiseks korda saame, siis usun, et suudame ka mängus teha parema tulemuse,“ ütles ta.

Eesti – Šveitsi korduskohtumine peetakse laupäeval, 13. aprillil kell 13.00 Jõulumäe liivahallis. Uksed avatakse kolmveerand tundi enne avavile, sissepääs mängudele on tasuta. Mängude otsepilti on võimalik jälgida EJLTV Youtube'i kanali vahendusel.