12

04.2024

17:18

VIDEO | Vigade paranduse teinud Eesti saalijalgpallikoondis alistas Põhja-Iirimaa

Täna, 12. aprillil mängis Eesti saalijalgpallikoondis oma kolmanda ehk viimase kohtumise EM-valikturniiri eelvoorus, kus koondist ootas ees Põhja-Iirimaa. Esimese poolaja tabamuste toel teenis Eesti vastase üle 2:1 võidu.

Kahes esimeses alagrupikohtumises viimase minuti väravast vastasele alistunud Eesti saalikoondis tuli täna väljakule suure sooviga teha vigade parandus. Seda ka tehti – Põhja-Iirimaa vastu alustati enesekindlalt ning kiiresti haarati kontroll enda kätte. Esimene värav saadi kirja juba kohtumise 14. sekundil, kui Igor Vassiljevi nurgalöögi järel näitas täpsust Denis Vnukov. Sama duo oli tegudel 8. mänguminutil, kui Vassiljevi küljesisselöögi järel viis Vnukov Eesti kaheväravalisse eduseisu.

Eesti survestas vastase väravaalust jõuliselt ning esimesel poolajal pääseti pealelöögile ühtekokku 19 korral. Põhja-Iirimaal oli vastu panna 10 pealelööki, kuid väravat ohustanud pallid klaarisid Eesti kaitsemängijad või väravasuul seisnud Mark Boskin lihtsalt ära. Niisiis läksid koondised Eesti 2:0 eduseisul vaheajale.

Teise poolaja alguses pakuti Eestile taas rohkelt võimalusi, kuid edu kasvatamise asemel tuli seda 33. minutil vähendada: Põhja-Iirimaa eest oli resultatiivne Connor Millar. Värava järel muutus vastane ründavamaks ning hoidis palli rohkem enda käes. Veidi enam kui minut enne kohtumise lõppu oli Põhja-Iirimaa viigivärav lähedal, kui raami suunati kaks järjestikust lööki, kuid Boskin tegi suurepärased tõrjed ning hoidis Eesti eduseisu ning kindlustas meeskonnale eelvooru esimese võidutulemuse.

Koondise peatreener Mikko Kytölä sõnul taastusid mängijad kahest varasemast kohtumisest nii füüsiliselt kui mentaalselt küllaltki hästi. „Eesti ei mängi kuigi tihti rahvusvahelisi mänge, seda enam on vaja kõik meile antud võimalused ära kasutada. Me ei saanud jääda mõtlema möödunud mängudele, vaid pidime keskenduma Põhja-Iirimaale ja andma nende vastu endast parima. Püsisime täna meeskonnana koos ning olime rünnakul ja standardolukordades ohtlikud – see on meie jaoks suur asi, et suutsime turniiril lüüa neljast väravast kolm just standardist,“ rääkis Kytölä.

„Eks meil on veel ruumi areneda individuaalselt ja kasvada meeskonnana, aga mängijad on jälle suure kogemuse võrra rikkamad. On väga oluline, et nad saaksid rahvusvahelise kogemuse ning tutvuksid siinsete nõudmiste ja tasemega – seda selleks, et näha, kuhu levelile ise järgmisena astuda,“ sõnas peatreener lõpetuseks.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

EM-valikturniiri eelvoorus sai Eesti kirja ühe võidu ja kaks kaotust ning lõpetas oma alagrupi kolmandal positsioonil. Alagrupist pääsesid valikturniiri põhiturniirile edasi seitse punkti teeninud Andorra ja Küpros.

Pildil Eesti saalijalgpallikoondise koosseis kohtumises Põhja-Iirimaaga. Foto: Eesti Jalgpalli Liit