07

08.2023

21:23

Eestlased välismaal: ründajad avasid väravaarve

Välismaal klubijalgpalli mängivatel eestlastel oli möödunud nädal edukas: löödi väravaid ning teeniti tähtsaid võite.

Eesti koondise ründajad said uute koduklubide eest jala valgeks. Suvel Aserbaidžaani liikunud Erik Sorga jaoks algas hooaeg täna, kui Sorga tööandja Sumqayit kohtus Sabailiga. 67. minutil viis Sorga külalised penaltist 2:1 juhtima ja mängu lõpuks oli skoor külaliste kasuks juba 4:1. Iisraeli karikavõistlustel lõi oma hooaja esimese värava Rauno Sappinen. Eesti tipuründaja klubi Jeruusalemma Hapoel läks vastamisi Ashdodiga, kes alistati tulemusega 2:0. Sappinen realiseeris 50. minutil penalti. Karikasarjas hoiab Hapoel oma grupis esikohta ning läheb viimases voorus vastamisi Petah Tikva Maccabiga. Alagrupi võitja pääseb karikavõistluste poolfinaali.

Eesti koondise poolkaitsja Markus Poom andis Iirimaa kõrgliiga 26. vooru mängus Cork Cityga resultatiivse söödu, mis tagas Shamrock Roversile 2:1 võidu. Poomile oli see neljandaks väravasööduks Iirimaa kõrgliigas. Rovers jätkab tabeli tipus.

22-aastase poolkaitsja Georgi Tunjovi Serie C-s mängiv koduklubi Pescara alustas hooaega kaotusega. Itaalia karikavõistlustel jäädi Serie B-s mängivale klubile Reggiana alla seisuga 2:6 ning langeti konkurentsist. 26. minutiks juhtis Pescara 2:0, kuid esimese poolaja lõpuks oli seis juba 2:3. Teisel poolajal lõid külalised veel kolm väravat ja liikusid edasi järgmisesse ringi. Tunjov mänguaega ei teeninud.

Keskkaitsja Nikita Baranov tegi Armeenia kõrgliigas Jerevani Pjuniku eest täismängu ning teenis kollase kaardi. Pjunik leppis linnarivaali Araratiga kodus 1:1 viiki.

Poola esiliigas palliv vasakkaitsja Artur Pikk vahetati koduklubi Opole Odra 0:2 kaotusmängus Tychy vastu sisse 88. mänguminutil. Kolme vooru järel on Opole linna klubi kuue punktiga viiendal kohal.

Nõmme Kaljust lahkunud ja Rumeenia esiliigasse liikunud Ilja Antonov tegi uue koduklubi eest võiduka debüüdi. Hunedoara Corvinuli eest mängiv Antonov alustas mängu põhikoosseisus ja sai puhkama 79. minutil, mil seis oli 1:1. Cornivul lõi võiduvärava 83. minutil. Eelmisel hooajal Rumeenia tugevuselt kolmandas liigas mänginud Cornivul on Antonovi jaoks viies välisklubi.

Vlasi Sinjavski ja Slovacko said Tšehhi kõrgliiga 3. voorus 0:2 kaotuse Olomouci Sigmalt. Eesti koondise ääremängija sekkus 76. minutil, kui eelmise hooaja tabelinaaber oli kaks väravat juba ära löönud. Slovackol on nelja punktiga liigas kaheksandal kohal.

Suvel FC Gagraga liitunud Zakaria Beglarišvili tegi debüüdi Gruusia kõrgliigas, kui 19. mänguvoorus lepiti viiki pronksikohta hoidva FC Samgurali Tskaltuboga. Aastaid Premium liigas mänginud poolkaitsja kuulus Gagra põhikoosseisu ning vahetati 65. minutil koos vasakkaitsja ja paremäärega välja. 0:0 viigiga punkti võtnud Gagra on hetkel 7. kohal.

Pille Raadik ja Aland United said Soome karikavõistluste veerandfinaalis 0:2 lüüa KuPS-ilt. Endine Eesti koondise kaitsja sekkus 63. minutil, kuid ei suutnud vastase teist tabamust ära hoida.

Koondise kaitsja Karol Mets aitas St. Paulil teha hooaja esimese nullimängu, kuid teenis ise punase kaardi. Metsa jaoks lõppes mäng 83. minutil, mil ta võttis karistusala lähistel maha Düsseldorfi ründaja Jona Niemieci. St. Pauli leppis Düsseldorfi Fortunaga 0:0 viiki. St. Paulil on kahe mänguga kirjas neli punkti, avavoorus alistati võõrsil Kaiserslautern 2:1. Düsseldorfi Fortuna on sarnaselt St. Paulile kogunud neli punkti. St. Pauli kohtub järgmises voorus võõrsil Greuther Fürthiga, kellel on kirjas võit ja kaotus. Mets jääb sellest matšist mängukeelu tõttu eemale.

Joonas Tamm tegi täismängu Plovdivi Potevi eest, kui Bulgaaria kõrgliigas jäädi alla Kardžali Ardale 0:2. Võiduarve on Potevil endiselt avamata - nelja mänguga on teenitud kaks punkti. Sama skooriga kaotas Frank Liivaku tööandja Sligo Rovers St. Patrick's Athleticule. Sligo paikneb tabelis kümne meeskonna seas seitsmendal kohal.

27-aastane Bogdan Vaštšuk sõlmis Serbia kõrgliigas mängiva FK Voždovaciga üheaastase lepingu. Varem on Vaštšuk tulnud nii Läti kui Eesti meistriks.

Karl Jakob Heina koduklubi Arsenal alistas koduse superkarika finaali penaltiseerias Manchester City. Hein mängus kaasa ei teinud. Loetud päevad varem jälgis Eesti koondise puurilukk pingilt, kuidas Arsenal alistas Emirates Cupi penaltiseerias Monaco.

Hollandi esiliigas mängiva Dordrechtiga liitunud Rocco Robert Shein mängis kõik minutid, kuid koduklubi leppis 1:1 viiki Belgia esiliiga klubi Deinzega. Sheini jaoks algab hooaeg 11. augustil.