VAATA JÄRELE: Soome eakaaslased alistasid Eesti kindlalt (2)

Eesti U21 koondis läks Pärnu Rannastaadionil peetavas EM-valikmängus vastamisi Soome eakaaslastega. Kohtumise võitsid põhjanaabrid kindlalt 3:0 ning Eesti U21 jätkab valikgruppi viimasel kohal.

Eesti koondises toimus viimasel hetkel paar muudatust, kui selgus et koondist ei saa valikmängudes aidata Kuressaare kaitsja Michael Schjönning-Larsen. Teda asendab Viljandi Tuleviku mängija Jevgeni Demidov ning lisaks liitus koondisega Kuressaare puurilukk Kristen Lapa.

Teisipäeval, 7. septembril kell 19 mängib Eesti koondis samuti Pärnus Norraga. Oktoobris võõrustatakse esmalt samal staadionil Austriat ning sõidetakse seejärel külla norralastele.

Meie valikgrupis on peetud üks kohtumine, kui juunikuus jäi Eesti võõrsil 0:2 alla Austriale. Lisaks on meiega ühes valikgrupis veel Aserbaidžaan ja Horvaatia.

Viimati mängis Eesti U21 koondis Soomega 2015. aastal Peterburis ja läks Rauno Sappineni väravast juhtima, kuid soomlased viigistasid ja 90. minutil lõi Dani Hatakka nende võiduvärava. Enne seda oldi 2012. aastal Tallinnas peetud Balti turniiri poolfinaalis samuti võidule lähedal, aga normaalajal tehtud 1:1 viigi järel jäi penaltiseerias peale Soome.

2012. aastal veel noortekoondiste tasemel teineteise vastu mänginud meestest on tänaseks Eesti A-koondises kanda kinnitanud näiteks Karol Mets ja Henri Anier, soomlastest aga oma koondises Joel Pohjanpalo, Robin Lod ja Nikolai Alho. 2015. aasta koosseisude puhul leiab Eesti nimekirjast lisaks Sappinenile praegustest A-koondislastest veel Robert Kirsi ja Matvei Igoneni, lisaks hulgaliselt Premium liiga tasemel mängumehi.

Praeguse koondise värskendatud koosseisu kuulub 25 mängijat 12 klubist. Kristoffer Grauberg Lepik, Deivid Andreas ja A-koondise kogemusega Georgi Tunjov pallivad välismaal, kuid esindatud on lausa üheksa Premium liiga ja ühe Esiliiga klubi mängijad. Enim pallureid, viis, tuleb FC Kuressaarest. Nelja mängijaga on esindatud FC Flora ja Paide Linnameeskond, kahega Viljandi Tulevik ja Tartu Tammeka ning üks noortalent tuleb Nõmme Kaljust, FCI Levadiast, TJK Legionist, Narva Transist ja Nõmme Unitedist.

Tänases mängus alustasid mõlemad meeskonnad küllaltki võrdselt ning energiliselt, kuid 29. minutil sai soomlaste poolt Anthony Olusanya meisterliku tsenderduse kasti ning suunas peaga Mattias Sapi selja taha. Paar minutit hiljem lükkas väga oskuslikult Rocco Robert Shein kahe soomlase vahelt endale palli ette ning virutas nahkkera põhjanaabrite latti, kuid väravasse see ei põrganud.

Teisel poolajal ei saanud Eesti noored oma mängu enam käima. 49. minutil tegi väga suure valearvestuse väravavaht Sapp, kui suutis pealtnäha kerge tsenderduse endale võrku pudistada. 75. minutil lõi eestlaste kirstunaela Eetu Mömmö, kui sai eestlaste karistusalasse hea söödu ning Sapi kehva positsiooni valiku tõttu suunas palli ette nurka.