VAATA JÄRELE: šokiga ähvardanud ambitsioonikas uustulnuk sundis Flora pingutama (Tammeka sai napilt jagu Lootosest) (0)

Naiste Meistriliiga uus hooaeg tõotas saada üllatusliku avapaugu, sest tiitlikaitsja Tallinna Flora ja ülinoorusliku uustulnuka Tallinna Ararati vahelise kohtumise avapoolaeg lõppes viigiga. Teisel poolajal pani Flora siiski klassi maksma ja võitis lõpuks 6:1.

Aleksandra Ševoldajeva juhendatav Flora läbis eelmise kuldse hooaja 25 võidu ja ühe viigiga. Möödunud nädalavahetusel oli Flora võidutsenud superkarikafinaalis, kus alistati suurim rivaal Saku Sporting 5:0. Ka nüüd avas Siret Räämet juba 10. minutil skoori, ent kaheksa minutit hiljem korraldas Ararat kiire vasturünnaku ja Jelizaveta Južaninova viigistas.

Armeenia peatreeneri Liana Hairapetjani juhendatava Ararati algkoosseisus oli tervelt neli 14-aastast ja kaks 15-aastast mängijat, alustajate keskmine vanus ulatus vaid 17 aasta ja nelja kuuni. Sellest hoolimata võideldi Flora vastu igati südilt, ent pärast 1:1 seisuga lõppenud avapoolaega hoiti seisu veel kümmekond minutit. Siis viis Lisette Tammik efektse kannalöögiga uuesti Flora juhtima.

Ararati jaks sai otsa veidi enam kui tunniajase mängu järel. 15-minutilise perioodi jooksul oli kaks korda täpne Kristina Teern, ühe värava lisasid Elisabeth Õispuu ja Helina Tarkmeel ning tiitlikaitsja alustas uut hooaega 6:1 võiduga.

Vooru lõpetasid Tartus sealne Tammeka ja Põlva Lootos ning mullusele pronksiklubile kujunes Lõuna-Eesti omavaheline mõõduvõtt keeruliseks. Lootos läks veerandtunnise mängu järel ette, kuid Tammeka pööras kaotusseisu kahe minuti sees löödud väravatega eduks. Avapoolaja lõpu eel kasvatati vahe kaheväravaliseks, kuid enne pausi jõudis ka Lootos veel korra täpne olla. Avapoolaja viiele tabamusele teisel kolmveerandtunnil enam lisa ei tulnudki ja seega kuulus Tammekale napp 3:2 võit.