VAATA JÄRELE: Tammeka jäi vähemusse ja kaotusseisu, ent võitles Kalevi vastu välja viigi (0)

Premium liiga esimesese vooru pühapäev algas Sportland Arenal, kus kodumeeskond Tallinna Kalev ja Tartust külla sõitnud Tammeka mängisid 1:1 viiki.

Avapoolaeg lõppes 0:0. Esimene märkimisväärne juhtum leidis aset 51. minutil, mil Tammeka debütant David Epton sai punase kaardi ning külalised jäid vähemusse. Selle kasutas Kalev ära 66. minutil, mil kaks minutit varem vahetusest sekkunud Onni Suutari lõikas Mairo Miili tagasisöödu vahelt ja alustas esimest mängu Premium liigas väravaga.

Eduseis püsis neli minutit. Mullu suvel Tammekaga liitunud ründaja Ahmed Basher teenis Kalevi karistusalas penalti, asus ise seda lööma ning veeretas palli kindlalt paremasse alanurka.

Kalev ründas mängu lõpus jõuliselt, aga ülekaalu ära ei kasutatud. Sestap tuli Premium liiga 2024. aasta hooaja esimene viigimäng kolmandal mängupäeval.

Enne mängu:

Eelmisel Premium liiga hooajal saavutas Kalev kolmanda koha. Tammeka jäi eelviimaseks, üheksandaks ning vajas püsimajäämiseks edukaid üleminekumänge.

Mõlemad meeskonnad täiendasid oma ridu veel talvise üleminekuakna viimasel päevalgi, kui Kalev hankis Soome ründaja Onni Suutari ning Tammekaga liitusid Suurbritannia ründaja Ezekiel Tanimowo ja Ghana poolkaitsja Epton.

Tammeka on saanud hetkel Kalevi vastu kolmes omavahelises liigamängus järjest punase kaardi, viimasel kahel korral on eemaldatud kaitsja Tanel Tammik. Viimati kaotasid tartlased Kalevile tulemusega 2:7 (mullu 27. oktoobril).