VAATA JÄRELE: kümnekesi lõpetanud Nõmme United alustas Taliliigat viigiga (Viimsi võitis) (0)

Värskelt Premium liigasse tõusnud Nõmme United alustas Liivimaa taliliiga C-tasandit 2:2 viigiga mulluse Läti esiliiga kolmanda meeskonna Skanstes SK vastu.

Tallinnasse külla sõitnud Skanstes haaras eduseisu seitsmendal minutil. Nurgalöögi järel jäi pall kodumeeskonna trahvikasti lahtiseks. Üks lätlastest pääses löögile, ent üritus lendas vastu Alex Kapitan Bergmani nägu, mistõttu langes mees murule. Ühed Unitedi mehed mängisid edasi, teised nõudsid et, mäng pandaks seisma. Tekkinud segaduse kasutas ära 16-aastane Henrijs Gulbis, kes toksas palli võrku.

United viigistas 25. minutil. Eelmisel hooajal Harju Laagrit esindanud Kaspar Rõõmussaar, kes treenib praegusel ajal Nõmme klubiga, leidis oivalise läbisööduga kaitseliini taha tõusnud Samuel Merilai, Unitedi kasvandik lahendas kindlalt.

Vaheajaks juhtis Skanstes 2:1, sest 44. minutil skoorisid nad taas. Võõrustajad ei suutnud palli oma karistusalast klaarida, mistõttu jõudis see kasti otsa Rudolfs Klavinskisele, 16-aastane poolkaitsja virutas mänguvahendi paremasse alanurka.

Kui avapoolaeg kuulus mänguliselt pigem külalistele, siis teisel poolajal oli natukene teravam United. Pisikene üleolek tõi edu 87. minutil, mil nõmmekate kapten Jevgeni Demidov murdis õnnega pooleks paremalt äärelt keskele, vuhises mitmest vastasest mööda ning veeretas palli rahulikult postide vahele. Sellega olid väravad löödud, aga vaatemängu jätkus - üleminutitel tekkis kahe meeskonna mängijate vahel väikest sorti kähmlus, mis kulmineerus Unitedi ääreründaja Henri Leokese punase kaardiga.

Unitedil oli uutest meestest kohal juba ametlikult klubiga liitunud ründaja Kevin Mätas (Tammekast) ning treenimas või testimisel olevad kaitsjad Frank Andrew Annion (Tabasalust) ja slovakk Jakub Luka (Ružomberokist), Ukraina ründaja Mihhailo Plohhotnjuk (Dumbravitast), poolkaitsjad Kaspar Rõõmussaar ja Andrei Smirnov (Kuressaarest) ning ääreründaja Bruno Vain (Florast). Jaanuaris Florast Unitedisse siirdunud poolkaitsja Mihkel Järviste ei mänginud.

Viimsi alistas Taliliiga C-tasandi matšis 2:1 Super Nova. Võitjad jäid kaheksandal minutil Eduards Višnakovsi täpsest penaltist kaotusseisu, ent Nevil Krimmi ja Roden Vahe tabamused pöörasid tulemuse positiivseks.