VAATA JÄRELE: kolmandik matšist vähemuses mänginud RFS lõi Floral puuri täis (lisatud pildigalerii) (13)

Liivimaa taliliigas läksid vastamisi Eesti ja Läti valitsevad meistrid ehk Tallinna Flora ja RFS. Kohtumisest väljus üliveenva 6:1 võiduga RFS.

Kohtumise avapoolaeg lõppes väravateta, aga RFS-i üks nimekamaid pallureid, Läti koondise eest 56 mänguga 13 väravat löönud Janis Ikaunieks sai 14. minutil punase kaardi, kui lõi mänguvälises olukorras Maksim Kalimullini jalust maha. Sestap pidi Läti klubi pool tundi mängima vähemuses, sest teist poolaega alustasid nad taas 11 mehega.

Täisjõu taastanud Läti meister kaua ei oodanud - 47. minutil suunas Žiga Lipušcek nurgalöögist tulnud palli peaga latist sisse. Kolm minutit hiljem juhtis RFS juba 2:0. Korneri järel sai viiekasti nurgas vabaks jäetud Cedric Herve Kouadio palli ning lõi selle postist vastu Flora kindamehe Kaur Kivila pead, sealt põrkas mänguvahend võrku.

RFS-i hävitustöö jätkus 71. minutil, mil Mikaze Nagasawa lõi tsenderdusest peaga kolmanda. 79. minutil olid florakad taas hädas nurgalöögi kaitsmisega - Kenroy Kenoy Campbell jooksis end kastis vabaks ja pani kasti lennanud pallile pea tulemuslikult vastu. Neli minutit hiljem keerutas Jevgenijs Minins karistuslöögi ristnurka.

Flora auvärav sündis 87. minutil, mil 17-aastane Roland Lukas lõikas vastase söödu vahelt, pääses RFS-i puuriluku Jevgenijs Nerugalsi vastu üks-ühele ning veeretas palli rahulikult postide vahele. Lõppsõna jäi aga RFS-ile, sest 90+1. minutil sai Campbell trahvikasti otsas palli, konksutas kaks florakat ära ning paigutas nahkkera paremasse ristnurka. Kohe pärast seda kõlas lõpuvile, RFS võitis 6:1.

RFS läbis Liivimaa Taliliiga A-tasandi turniiri täiseduga. Nad võitsid lisaks Florale ka Tallinna Kalevit 5:0, Paide Linnameeskonda 4:1 ja Nõmme Kaljut 2:1. Floral jäi kolmest mängust näppude vahele üks võit, kui oldi 3:1 üle Liepajast. Lisaks kaotati 1:3 Jelgavale.