VAATA JÄRELE: 700 kõrgliigamängu lubasid Tervisel üllatust pikalt õhus hoida, aga lõpuks lõi Elva viieka (0)

Esiliiga seitsmes meeskond FC Elva võõrustas Evald Tipneri karikavõistluste 1/16-finaali raames Pärnu Tervist, kaotas II liiga meeskonnale küll avapoolaja, ent võitis lõpuks 5:2.

Juba 13. minutil sai Premium liigas 131 mängu pidanud Kristen Saarts hea läbisöödu, jooksis Elva kaitsjate eest ära ja viis Tervise juhtima. Kapteni väravast hoidis Tervis edu avapoolaja lõpuni, ent teise kolmveerandtunni alguses sai Elva oma mängu lõpuks käima. Esmalt pillas pärnakate väravavaht Raido Ott äärelt antud madala tsenderduse ja Henri Härm lükkas palli üle väravajoone, kümme minutit hiljem viis Härm aga võõrustajad juba ette.

66. minutil realiseeris söödumängu väravaks vahetusest sekkunud Andre Paju, aga Tervisel oli jõudu veel korra vastata. Premium liigas 142 mänguga 20 väravat löönud Henri Hanson vähendas kiirrünnaku lõpetuseks vahe jälle minimaalseks. Ent kui Veiko Kütt viis minutit hiljem Elva neljanda ja Jürgen Kuresoo veel viis minutit pärast seda viiendagi värava lõi, oli mäng ka tehtud.

Kui Elva on Esiliigas mänginud juba pikka aega ning asub tabelis praegu seitsmendal kohal, siis 1921. aastal asutatud Pärnu JK Tervis taaselustasid tunamullu endised Pärnu Vapruse mängijad. Mullu krooniti pärnakad kolmanda liiga üldvõitjateks ning tänavu pallitakse tugevuselt neljandal liigatasemel ehk teise liiga lõuna/lääne piirkonnas. Seal hoitakse 14 klubi konkurentsis 4. kohta.

Tervise eest käisid seekord väljakul muuhulgas Tanel Melts (kõrgliigas 159 mängu), Hanson (142 mängu), Saarts (131 mängu), Tõnis Vihmoja (114 mängu), Martin Partsioja (69 mängu) ja Ander Paabut (42 mängu). Pärnakate seekordsel algrivistusel oli ühtekokku Eesti kõrgliiga kogemust 675 kohtumise jagu ja pingilt oli võimalus lisa tuua veel 97 mängu võrra.