VAATA JÄRELE: Saarma tõi 0:2 seisu võiduks pööranud Paidele mängu viimase löögiga Superkarika! (kas Flora jäi penaltist ilma?) (9)

Paide Linnameeskond võitis klubi ajaloo esimese Superkarika, alistades dramaatilises finaalis 0:2 kaotusseisust 3:2 FC Flora. Võiduvärava lõi kolmandal üleminutil Robi Saarma.

Kui kahe aasta eest võitis samade meeskondade duelli superkarikafinaalis Flora, siis esialgu näis, et nüüd läheb samamoodi - alustuseks tabas Henrik Ojamaa kaugelt posti ning seejärel viis Rauno Alliku täpne löök florakad 22. minutil juhtima, kui kogenud ründaja saatis kaitsjast tagasi põrganud palli esimese puutega võrku. Avapoolaja viimasel minutil sai Alliku hea söödu Ken Kallastelt ning kahekordistas Flora edu.

Paide tagasitulek algas napilt enne tunni täitumist, sest Flora tagaliini eksimuse kasutas ära Paide mullune parim väravakütt Robi Saarma. Veerand tundi enne mängu lõppu jõuti viigini, kui Äärelt antud sööt muutis suunda Flora keskkaitsja Erko Jonne Tõugjase rinnast ja pall lipsas posti kõrvalt väravasse.

Lõpuminutid olid sündmusterohked - esmalt kukkus Paide karistusalas Alliku, peakohtunik Andrei Karhu ei näinud aga Gerdo Juhkami tegutsemises penaltiväärilist viga. Lõppsõna jäi hoopis Paidele, sest vahetusest sekkunud Mechini Gomis suunas palli läbijooksul olnud Saarmale, kes selle kolmandal üleminutil külmavereliselt Evert Grünvaldist mööda saatis. Kohe kõlas ka Karhu lõpuvile, mis tähistas Paide 3:2 pealejäämist ja klubi esimest Superkarika võitu.

Protokoll:

26. veebruaril kell 12.00 Sportland Arenal

Tallinna FC Flora - Paide Linnameeskond  2:3 (2:0)
22., 45. Rauno Alliku - 59., 90+3. Robi Saarma, 76. ov. Erko Jonne Tõugjas

Hoiatused: 47. Marko Lipp, 79. Märten Kuusk - 67. Ebrima Jarju
Mänguolud: -3, päikesepaisteline tuuline ilm, kunstmuruväljak libedas seisukorras