VAATA JÄRELE: Kuressaare lõpetas kümnemehelise Transi neljanda koha unistuse (0)

Premium liiga laupäev algas Saaremaal, kus kohalik jalgpalliklubi Kuressaare alistas Narvast kohale sõitnud Transi 1:0.

Avapoolajal oli ohtlikum võistkond Trans, kuid võimalusi jagus mõlemale meeskonnale. Piirilinlaste parim võimalus avanes 30. minutil, kui Tristan Koskor pääses tsenderdusest peaga suunama, ent Magnus Karofeld ei lubanud pallil ristnurka lennata. Kuressaare värav oli lähedal 43. minutil, kui Märten Pajunurm vajutas karistusala tagant posti.

Teisel kolmveerandtunnil kadus külaliste teravus ja Kuressaare hakkas rohkem ründama. Väravaraam kolises Pajunurme esituses teist korda 55. minutil, kui ta karistuslöögi ligi 25 meetrilt latti virutas.

Siiski sai Pajunurm väravavõrku ka sahistada, kui ta 72. minutil realiseeris penalti, mille põhjustas Aleksandr Nikolajev. Kolmeminutiline VAR-kontroll tuvastas, et Transi kaitsja mängis enda karistusalas käega.

Ebaõnnesõdur Nikolajev kirjutas enda nime protokolli ka punase kaardiga, mille ta esimesel üleminutil teenis, kui viimase kaitsjana sai maha rebitud Otto-Robert Lipp.

Lõpuvile kõlades lõppes Kuressaare kaheksamänguline võiduta seeria ning Transi unistus neljandast kohast. Kaheksandal kohal paiknev Saaremaa võistkond on piirilinlastest vaid kahe punkti kaugusel.