VAATA JÄRELE: Paide ja Kalju mängisid väravateta viiki, Vaprus võttis lõpuga Tammeka skalbi (0)

Paide Linnameeskond mängis koduplatsil 0:0 viiki Nõmme Kaljuga. Pärnu Vaprus alistas kahe hilise värava toel 3:2 Tartu Tammeka.

Kohtumine Paides algas võõrustajate kontrolli all ning püsis sedasi kuni teise poolaja keskpaigani. Linnameeskond lõi teravust, sooritati ka pealelööke, kuid ükski neist liiga ohtlikuks ei osutunud. Vaheaja järel tekkisid omad võimalused ka Kaljul, ent lõpuvile kõlades olid puurid puhtad.

Kalju kukkus tabelis 24 punktiga viiendale kohale. Neist möödus Pärnu Vaprus, kes alistas 3:2 Tartu Tammeka. Paide on 20 silmaga seitsmendal real.

Vaprus haaras Tartus juhtohjad 12. minutil Uku Kõrre iluväravast, aga kolm minutit hiljem viigistas Artur Uljanov. Teisel poolajal viis Kevin Mätas Tammeka juhtima, ent 81. minuti Herman Pedmansoni omavärava ja 90. minuti Kristjan Kase tabamus viis võidu Pärnusse.

Vaprus tõusis tabelis 25 punktiga kolmandaks. Lähim jälitaja Tallinna Kalev jääb neist maha ühe silmaga, kuid neil on mäng varuks. Tammeka on 16 punktiga eelviimane.

Premium liiga nädalale vaatas ette ka taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värske episood (alates 47:00):

Protokollid:

27. juunil kell 19.00 Tartu Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka - Pärnu JK Vaprus  2:3 (1:1)
15. Artur Uljanov, 60. Kevin Mätas - 12. Uku Kõrre, 81. ov. Herman Pedmanson, 90. Kristjan Kask

Väravasöödud: 15. Patrick Genro Veelma, 60. Artur Uljanov - 12. Ranet Ristikivi, 81. Sander Kapper, 90. x
Hoiatused: 45+1. Taijo Teniste, 64. Eugenio Bracelli, 72. Herman Pedmanson - 38. Kevin Kauber, 53. Martin Käos, 84. Reimo Madissoo
Mänguolud: +22, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras