VAATA JÄRELE: Vaprus kurvastas viimastel minutitel Harjut, kümnekesi jäänud Trans pääses viigiga (0)

Premium liiga 9. voorus läks tabeli viimasel real olev Harju Laagri kodus Pärnu Vapruse vastu juhtima, kuid andis teise poolaja alguses käest edu ja päris mängu lõpu eel ka viigi, kui Mathias Villota lõi 89. minutil 2:1. Tartus tegid sealne Tammeka ja viimased kümmekond minutit vähemuses mänginud Narva Trans 1:1 viigi.

Harju asus juhtima 21. minutil, kui Andres Järve tsenderduse suunas nurgalöögi järel efektselt võrku Roman Sobtšenko. Viik saabus aga teise poolaja alguses - karistusalas rikuti määrusi Kevin Kauberi vastu ja Ronaldo Tiismaa realiseeris penalti.

Võidust jäi Harju ilma 89. minutil, kui oma värava lähistel kaotati pall ning Kauber leidis täpse sööduga Mathias Villota, kes saatis terava löögi tagumise posti kõrvale seisuks 2:1. Emotsionaalsed lõpuminutid tegid harvendustööd nii platsil kui ka Harju pingil, esmalt sai rahulolematuse näitamise eest teise kollase kaardi kodumeeskonna väravavahtide treener Sten-Marten Vahi ning seejärel teenis platsil teise kollase ja ühtekokku punase ka Taaniel Usta.

Tammeka ja Transi duelli sündmustevaesel avapoolajal lõi ainsa värava aastaid tartlaste ridades mänginud Tristan Koskor, viies Daniil Tarassenkovi eeltöö järel Transi 1:0 ette. Tammeka suutis vastata 61. minutil, seekord suunas Taijo Teniste söödu mõnelt meetrilt võrku Artur Uljanov.

Trans lõpetas kümnekesi, sest 77. minutil Dominic Laaneotsaga sõlme läinud ja kollase kaardi saanud Do-Hyun Kim kukkus 84. minutil karistusalas, lootes teenida penaltit. Kohtunik Joonas Jaanovits näitas talle aga simuleerimise eest teist kollast kaarti ning lõunakorealane pidi platsilt lahkuma.

Trans suutis siiski viiki lõpuni hoida ning jääb liigatabelis Tammekast ühe punktiga ette, narvalastel on punkte 7 ja tartlastel 6. Seni vaid ühe viigipunkti saanud Harju on nende järel tabeli viimasel real. Hoopis kõrgemalt lendab tänavu aga Vaprus, kes kerkis vähemalt ajutiselt tabeli kolmandale reale, olles juba kogunud 15 punkti.