VAATA JÄRELE: lõviosa teisest poolajast üheksakesi mänginud United pigistas Viimsi vastu välja viigi (15)

Esiliiga suveräänne liider Nõmme United sai meistrivõistluste 29. voorus Viimsi vastu teise poolaja alguses kaks punast kaarti, kuid kannatas lõpuni ning teenis 0:0 viigiga väärt punkti.

Männiku staadionil peetud kohtumine oli üldjoontes võrdne, ent avapoolajal oli pisut teravam United. Kodumeeskonna üks paremaid väravašansse tekkis 28. minutil, mil tipuründaja Egert Õunapuu tõstis mänguvahendi väravavahist üle, kuid napilt parema posti kõrvalt mööda.

Kui väravaid ei löödud, siis poolaja teises pooles võeti kahe peale kokku kuus kollast. Need mängisid rolli vaheaja järel.

49. minutil kattis Läänelaid kehaga palli, aga virutas selle käigus Janar Toometile küünarnukiga vastu pead - järgnes teine kollane ja ühtlasi ka punane. United jäi ühemehelisse vähemusse. Kümnekesi palliti kaheksa minutit, siis sai Babou Cham sukeldumise eest oma teise kollase - United mängis alates 57. minutist üheksakesi. Lisaks Chamile said punase ka abitreenerid Randin Rande ja Nikita Brölin.

Viimsi ei suutnud ülekaalu ära kasutada, kohtumine lõppes väravateta. Punased kaardid lendasid ka pärast matši. Lõpuvile eel nõudsid nõmmekad Viimsi trahvikasti ääres viga, kuid seda nad ei saanud. Kõige innukamalt protesteeris Unitedi peatreener Vladimir Vassiljev, kes sai suupruukimise eest samuti punase. Peakohtunik Kevin Kaivoja eemaldas kokku viis nõmmekat.

United on 71 punktiga jätkuvalt Esiliiga liider. Teisel kohal seisvat Tallinna Flora duublit edestavad nad seitse vooru enne hooaja lõppu 14 punktiga, Viimsi jääb tabeli tipust 15 silma kaugusele.

Uuenev protokoll:

28. septembril kell 17.00 Männiku staadionil

FC Nõmme United - Viimsi JK 0:0

Hoiatused: 33., 49. Karl Läänelaid, 33. Oleksandr Musolitin, 44., 57. Babou Cham - 32. Markus Valkna, 38. Martin Jälle, 54. Gregor Lehtmets, 70. Joonas Luts
Eemaldamised: 49. Karl Läänelaid, 57. Babou Cham, 58. Randin Rande (abitreener), 58. Nikita Brõlin (abitreener), 90+5. Vladimir Vassiljev (peatreener)
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm, muruväljak rahulduvas seisukorras
Pealtvaatajaid:
Peakohtunik: Kevin Kaivoja
Abikohtunikud: Jaan Roos, Risto Eelmaa
Neljas kohtunik: Oliver Väät

United: Marko Meerits, Karl Läänelaid, Kaarel Leppsalu, Alexander Kapitan Bergman, Aleksandr Alteberg, Oleksandr Musolitin, Jevgeni Demidov (79. Henri Leoke), Markus Riisenberg, Babou Cham, Egert Õunapuu (72. Aleksander Švedovski), Ivan Lazarets (52. Samuel Merilai).
Varus: Georg Mattias Lagus, Samuel Merilai, Aleksander Švedovski, Ander Ott Valge, Henri Leoke, Ander Sikk, Tristan Hoffmann.

Viimsi: Rasmus Armas, Oscar Ollik, Robert Laidvee, Martin Jälle, Markus Valkna (46. Rauno Otsasoo), Mihkel Jürimäe (42. Aleksander Ojamets), Johann Kõre, Joonas Luts (84. Rassel-Rait Rumma), Janar Toomet, Gregor Lehtmets (67. Nevil Krimm), Oskar Mägi (46. Johannes Theodor Kollist).
Varus: Gregor Vigla, Rauno Otsasoo, Aleksander Ojamets, Nevil Krimm, Rassel-Rait Rumma, Johannes Theodor Kollist.

(87.119.178.***)
Oliver Väät - 2020 aastal mängib Viimsi eest ja 3 aastat hiljem rahulikult neljas kohtunik.
Äkki järgmine aasta teeb x-faktor paberid ära ja paneme Flora mängule AI-variks?
Aga noh paistab, et see ongi norm. Eelmist mängu vilistas Viimsil Lääne - Viimsi kasvandik kenasti, minu informatsiooni kohaselt olnud ka pikalt pärast mängimist seotud Viimsi klubiga erinevate asjaajamiste osas.
BS kui hakatakse meile rääkima mingitest kohtunike mõistmisest ja et kõik on niiKuinIi omavahel suGuLased..
R380   •
(104.28.86.***)
Eesti on väike - jah.
Siiski tundub see veider ja vale ning kindlasti oleks seda asja saanud paremini organiseerida!

Lätlastel jms arvatavasti sama teema, vb saaks siis kohtunike vahetada jms. Kaoks see kisa.
JuriM   •
(90.191.74.***)
Isegi inglismaal on teatud klubide taustaga mehed nende mänge vilistanud, sellist asja täielikult välistada on maru raske.
maamesilane   •
(90.191.71.***)
Kunagi oli kuskil lugu inglise kohtunikest ja mis klubi keegi fännas!
Karvik   •
(87.119.186.***)
Jumala savi kui keegi on mingi klubi taustaga ja sattub vilistama selle klubi mänge.
Jumala savi ei ole kui need mängud muutuvad vilepoolest kahtlaseks.
Tuleb uurida, mis pull on. Või mitte lasta varakult vilistama kui pole piisavalt kooli/põhja all
Markus Lutsokert   •
(87.119.179.***)
Ma soovitan huvilistel järgi vaadata näiteks need kaks punase olukorda. Mina vaatan neid kindlasti läbi Nõmme Unitedi fänni silmade aga see on kriminaalne vile.

Aga see selleks, tahan väga kiita Nõmme poisse, ma arvan, et sellist iseloomu mida täna väljakul noored tüübid näitasid oleks Eesti jalgpallile kordades juurde vaja. Peale kahte punast teise poolaja alguses keskenduti 100% mängule ja mängiti esiliiga tugevuselt teise tiimiga üpris võrdselt. Hetkel lähevad järgmine aasta meistriliigat täiesti teenitult mängima, eks siis juba aeg annab aru, kuidas neil seal läheb.

Kolmandaks tahan kiita Viimsi kaptenit Janar Toometit äärmiselt tasakaaluka intervjuu eest mängu lõpus. Viimsi poistel eeskuju tiimis olemas! Vastast kiita siis, kui nad on selle ära teeninud on väga viisakas olgugi, et vaevalt seda peale üheteistkümnekesi üheksa vastu saadud viiki kerge on teha.
Tiit Leier   •
(37.157.114.***)
Nõmme abitreenerite pink peaks ennast tõsiselt kokku võtma! Kui tahad nii palju suud pruukida, koli tribüünile. Kohtunik on ka inimene, isegi olukorras, kus ta teeb vigu. Kui sa sealt kõrvalt mölised ja ajad ta närvi, siis ei tasu imestada, et väljakul võib see lõppeda mõnele mängumehele liiga kerge kollase kaardiga, mis viib punaseni. Esimeses järjekorras peaks need tohmakad minema peeglisse vaatama.
enrito   •
(171.100.83.***)
@Tiit Leier Absoluutselt nõus. Kõik peale kohtunike peaks peeglisse vaatama ja ennast parandama, sest kohtuniku amet on raske ja me peaks hoopis neile kaasa tundma.
dud66   •
(146.255.182.***)
Siinkohal peaks United-i pink ikka väga pikalt peeglisse vaatama - selline käitumine ei ole kuidagi aktsepteeritav

Mõistetav, et emotsioone on sellises vastuseisus palju aga see ei ole see jalgpallikultuur mida noortele õpetama peaks!
Ei tea jah, kas Mart Poom seisab sellise treeneritepingi eest nagu seal oli.
Kaivoja täiesti normaalne kohtunik ja kui sul kassib selle chami dive’i kollase peale nii ära, siis tuleb apteegist käia rohtusid võtmas tihedamini..
rester’   •
(185.78.44.***)
Kui sa ikka vaatad kui neutraalne jalgpallisõber seda mängu, siis saad aru, et Nõmme pingi käitumine ei ole aktsepteeritav. Kurb vaadata, et meie maastikul sellise närvikavaga treenerid. Lisakaristust!
SunWolf   •
(82.131.111.***)
Nõmme treeneritel ei ole viga midagi, meeskonna koht tabelis tõestab seda. Samas peaksidavamist oskama mehed enne suu pruukimist rahulikult kümneni lugeda. Kohtunik ei saanud eile tööga hakkama, lasi mängu käest. Enda kehtestamiseks kaartide viibutamine ongi vaid enda kehtestamiseks kaartide viibutamine. Võiks ka muul moel ennast platsil kehtestada.
T K   •
(90.191.70.***)
Mis seal tipphetkedest välja jäi, mis pingil katuse minema sõitis? Kõik kaardid ju olid õiged, seega peaks ju oma meeste hoolimatute sukeldumiste peale hoopis kuri olema.
-soccerfann-   •
(82.131.2.***)
Kas Nõmme peatreener oli enne Leva peatreeneriks olemist ka nii närviline? Koondises ka? Või rikkus Savic ta oma eeskujuga ära?

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
UUS MÄNGUPÄEV
OTSEPILT: treenerit vahetanud Trans võõrustab tartlastele kaotanud Paidet  (Kristal viigistas!)
Luup peale | Töö kiire ja korralik! Levadia sillutas hiilgava veerandtunniga tee kindla võiduni
PILK PEALE
On see Põhja-London valge või punane? Kukepoiss tahab kahurimeeste plaanidesse muutust tuua
EESTLASED VÕÕRSIL
PIHTAS, PÕHJAS!
Videokohtunik | Levadia teenis ühe rünnakuga kaks penaltit, VAR röövis Kalevilt keskkaitsja