VAATA JÄRELE: Flora võttis Levadialt revanši ja marssis karikasarja poolfinaali (0)

Evald Tipneri karikasarja kolmandas veerandfinaalis sai FC Flora 2:0 jagu igipõlisest rivaalist ja karikakaitsjast FCI Levadiast ning tagas koha poolfinaalis.

Võrreldes kahe nädala taguse samade meeskondade vahelise superkarikafinaaliga oli kohtumine märksa tempokam ja tulisem. Avapoolajal siiski väravaid ei löödud, kõige ohtlikum võimalus avanes Levadia  keskkaitsjal Maximiliano Uggel, kelle pealöök läks latti.

Teist poolaega kontrollis Flora ning avas ka kiirelt skoori - Michael Lilander võitles palli Levadia mängijatelt tagasi ja saatis selle Martin Millerile, kelle löök üllatas pisut Levadia väravavahti Karl Andre Vallnerit. 67. minutil kahekordistas Flora edu keskkaitsja Henrik Pürg, kerkides nurgalöögi järel peaga Levadia karistusalas kõige kõrgemale.

Flora võit tähendab, et Levadial jääb mullu enda valdusesse saadud Tipneri karikas tänavu kaitsmata. Poolfinaalikoha on lisaks tunamullusele võitjale Florale taganud ka 2019. aasta karikavõitja Narva Trans ning Paide Linnameeskond. Viimases veerandfinaalis on neljapäeva õhtul vastamisi Nõmme Kalju ja JK Tabasalu.