VAATA JÄRELE: Kalju ja Tammeka lõid nii suluseisust kui ka mängus endas sama palju väravaid (0)

Premium liiga kaheksandas voorus suutis Tartu Tammeka koduõuel üllatada Nõmme Kaljut. Mängu viigivärav sündis seejuures alles normaalaja viimasel minutil, kui Kevin Mätas lõi peaga omade karistuslöögi sisse.

Kohtumine kahe portugallasest treeneri vahel algas üpriski tasavägiselt, kuna esimeste minutite jooksul said mõlemad tiimid natuke palli vallata. Kõige alguses ohustati väravaid kõrgete autidega, kuid kummalgi poolel nahkkera võrku ei saadud. 28. minutil tormasid Kalju mehed kärmelt vasturünnakule ning kui täitsa üksinda olnud Maksim Gussev proovis palli värava suunas saata, siis lendas talle ette esmakordselt algkoosseisu mahtunud Taijo Teniste. Tartlane blokeeris seejuures palli käega ning seega saidki külalised penalti. Lööma läks Igor Subbotin ning mees realiseeris võimaluse vägagi kindlalt.

Teisel poolajal võttis Kalju tunduvalt tagasihoidlikuma strateegia ning pigem olid vastased need, kes pidevalt neid tülitasid. Korraks sai Tanel Tammik palli väravasse ja paar hetke hiljem vastas Aleksandr Volkov samaga, ent nemad skoorisid mõlemad suluseisust.

Tartlased aga proovisid edasi ning lõpuks saadi ka soovitud viigivärav. Pisut enne normaalaja lõppu saadi heast kohast karistuslöök ja palli taha asus Carl Robert Mägimets koos Dominic Laaneotsaga. Mehed arutasid kätt suu ees hoides pikalt ning lõpuks tegi Laaneots pette ja Mägimets lennutas palli trahvikasti, kus täiesti üksinda õhku hüpanud Kevin Mätas selle ka väravasse pikendas.

Protokoll:

17. aprillil kell 14.30 Tartus Sepa staadionil

Tartu JK Tammeka - Nõmme Kalju FC 1:1 (0:1)
90. Kevin Mätas - 29. pen. Igor Subbotin

Väravasöödud: 90. Carl Robert Mägimets - 29. Maksim Gussev
Hoiatused: 27. Carl Robert Mägimets, 28. Taijo Teniste, 66. Gerdo Juhkam, 67. Karl Läänelaid, 90+1. Carl Kaiser Kiidjärv, 90+3. Giacomo Uggeri - 27. Igor Subbotin, 45+3. Trevor Elhi, 89. Mihhail Babitšev
Mänguolud: +8, päikesepaisteline ilm, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 236
Peakohtunik: Kevin Kaivoja
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Jaan Roos
Neljas kohtunik: Elar Tarkus

Tammeka: Carl Kaiser Kiidjärv, Taijo Teniste (46. Karl Läänelaid), Gerdo Juhkam, Tanel Tammik, Carl Robert Mägimets, Aleksandr Kuhharev (73. Martin Jõgi), Reio Laabus (62. Kevin Mätas), Dominic Laaneots, Patrick Genro Veelma (62. Artur Uljanov), Henri Välja (73. Giacomo Uggeri), Sander Kapper.
Varus: Marcus Agarmaa, Karl Läänelaid, Martin Jõgi, Kevin Mätas, Giacomo Uggeri, Artur Uljanov, Egert Naruson, David Addy.

Kalju: Marko Meerits, Andri Markovitš (57. Henri Järvelaid), Yohan Mannone (30. Giannis Tsivelekidis), Mihhail Babitšev, Trevor Elhi, German Šlein, Nikita Komissarov, Igor Subbotin, Maksim Gussev (57. Aleksandr Volkov), Kaspar Paur, Alex Matthias Tamm.
Varus: Henri Perk, Artur Šarnin, Vladimir Avilov, Welves, Aleksandr Volkov, Giannis Tsivelekidis, Henri Järvelaid.

Tekstipõhine LIVE-ülekanne:

Enne mängu:

Tartu Tammekat juhendab sellest hooajast 37-aastane portugallane Miguel Santos. Nende vastase Nõmme Kalju peatreener on tänavusest aastast 43-aastane portugallane Eddie Cardoso. Kumb jääb peale?

Kalju on tänavu mehitatud esindusliku koosseisuga ja tartlasi tunneb nende ridades eriliselt hästi võistkonna abitreener, endine Tammeka loots Kaido Koppel. Tänavu on seitsme vooruga kogutud viis võitu, mille kõrval on saadud üks viik ja kaotus.

Tammeka, kes mullu pidi lausa üleminekumänge pidama, on hooaja alguse põhjal end taas liigakeskmikuna kinnitamas. Hetkel on neil võrdselt kolm võitu ja kolm kaotust, mida saadab üks viik.

Klubide omavahelised mängud kuuluvad selgelt Kaljule, ent viimasest kolmest Tartus peetud kohtumisest on koguni kahel korral viiki lepitud. Sel talvel Viljandis peetud Taliturniiri kohtumisel sai Santos Cardosost jagu 1:0 tulemusega, kui ainsa värava lõi Aleksandr Kuhharev.