VAATA JÄRELE: Elva pingutas, kuid Kalev oli parem ning kerkis taas liidriks (0)

Esiliiga 24. voor sai avapaugu Elvas Nike Arenal, kus kohalik meeskond võõrustas Tallinna Kalevit. Soccernet TV ülekantud matšis tegi Elva südika esituse, kuid lõpuks tuli neil mullu kõrgliigas pallinud Kalevile siiski alla vanduda.

Tartumaal peetud duell, mis viimasel kahel korral lõppenud võõrustajate 0:4 ja 0:5 kaotusega, algas tänagi väravaga, kui pealinlased suutsid juba 13. minutil Alger Džumadili tabamusest juhtima minna. Seekord suutsid elvakad aga ühe ka tagasi lüüa ning esimest korda peale 2006. aastat lõi klubi Kalevile liigamängus värava.

Poolaja lõpetas suurema naeratusega siiski tabelitipus olev võistkond, kuna 34. minutil teenis Ats Purje omadele penalti ning seda skoorima läinud Abdullahi Alfa ei eksinud oma sooritusega. Teisel poolajal muutus kodutiim eriti ohtlikuks lõpuminutitel, mil esmalt eksiti penaltil ning seejärel saadeti ohtlik karistuslöök ristnurga suunas (mille Daniil Koroljov siiski ära tõrjus). Kohtumise viimasel minutil pääses ka Martin Thomson vastaste värava lähistele, ent tema sooritatud löök vihises napilt raamidest mööda.

Minimaalne võit tõstis kalevlased uuesti liidriks, kuid antud troon võib juba sel nädalavahetusel tagasi Maardusse rännata. Kalevi järgmine matš toimub alles 16. oktoobril, mil võõrustatakse Flora duubelmeeskonda.

Uuenev protokoll:

29. septembril kell 19.00 Elvas Nike Arenal

FC Elva - JK Tallinna Kalev 1:2 (1:2)
23. Kristo Kolesnitšenko - 13. Alger Džumadil, 34. pen. Abdullahi Alfa

Hoiatused: 33. Martin Thomson, 41. Kaarel Tinn - 84. Ramol Sillamaa, 90+2. Tanel Tamberg
Realiseerimata penalti: 78. Martin Thomson
Pealtvaatajaid:
Mänguolud: +9, pilves ilm, kunstmuru heas seisukorras
Peakohtunik: Kristjan Kattus
Abikohtunikud: Andrus Õun, Ahti Lepp

Elva: Karl Kruus, Deniss Samoilov, Henri Härm, Martin Thomson, Kristo Põldsaar, Kaarel Tinn, Nikita Karasjov, Jasper Reilson, Karl Tammeorg, Kristo Kolesnitšenko, Markus Lokk.
Varus: Mikk Markus Jänes, Romet Pastak, Ekke Lõbu, Sander Orion.

Kalev: Daniil Koroljov, Hugo Palutaja, Tanel Tamberg, Kaspar Laur, Reinhard Reimaa, Abdullahi Alfa, Alger Džumadil (69. Selim El Aabchi), Markus Riisenberg (82. Kristofer Käit), Markus Vaherna (64. Aaron Thomas Russ), Murad Velijev (81. Ramol Sillamaa) , Ats Purje.
Varus: Stiven Raider, Sven Loginov, Aaron Thomas Russ, Ramol Sillamaa, Kristofer Käit, Selim El Aabchi, Mikk Johannes Siitam.

Enne mängu:

Kalev soovib tagasi Premium liigasse ja püsib praegu eesmärgi kursil, asudes 53 punktiga teisel kohal. Liider Maardu Linnameeskond on pidanud mängu rohkem ja jääb punkti kaugusele. Elva paikneb seitsmendal kohal, edestades Pärnu Jalgpalliklubi nelja, Tartu Tammeka duubelmeeskonda üheksa ja Tartu Welcot tosina punktiga.

Elva ja Kalev on tänavusel hooajal kaks korda kohtunud: 30. mail sai Kalev võõrsil 4:0 (Ats Purje 3,  Ramol Sillamaa 1) ja 14. juulil kodus 1:0 (Ats Purje 1) võidu. Purje on tänavuse hooaja 17 tabamusest koguni neli löönud Elva vastu. Elva ei ole veel Kalevi vastu sahistanud.

Seejuures ei ole Elva löönud Kalevile väravat viimases kuues kohtumises, sest lisaks 0:4 ja 0:1 kaotustele on alla jäädud 0:5, 0:8, 0:1 ja 0:2. Need mängud toimusid 2017. aastal Esiliigas.