VAATA JÄRELE: Levadia logiseva kaitse vastu võidu välja timminud Elva tegi suure sammu püsimajäämise suunas (0)

Esiliiga esmaspäevaõhtuses kohtumises jäi FCI Levadia U21 Maarjamäe staadionil 2:4 alla oma lähimale jälitajale FC Elvale. Soccernet.ee näitas kohtumist otsepildis.

Skoori avas juba 14. minutil kodumeeskond, sest Veiko Härm niitis karistusalas jalad alt Daniel Lutsul ja Omar Elhussieny realiseeris 11 meetri karistuslöögi. Veidi enne avapoolaja lõppu jõudis Elva aga viigini, sest Levadia kaitsjad kaotasid oma väljakupoolel palli ja Tarvo Timm saatis selle Artur Kotenko selja taha.

Teist poolaega alustas Timm sealt, kus esimene pooleli jäi, põrutades Levadia kaitsjate järjekordse eksimuse järel palli väravaesiselt pommlöögiga võrku. Elva hoidis edust kinni tuliste lõpuminutiteni, kuni 81. minutil oli Levadial veidi õnne - Igor Sokolov pani karistusala nurgast teele kaarpalli ja see maandus täpselt Elva värava ristnurgas, jätmata vigastatud Karl Kruusi asemel esmakordselt Elva postide vahel seisnud 16-aastasele Mikk Markus Jänesele tõrjumiseks vähimatki võimalust.

Punkti üle sai Levadia rõõmustada napi minuti jagu, kuna taas kärises nende kaitse. Markus Lokk andis vasakult äärelt madala söödu värava ette ning ihuüksi unustatud Nikita Karasjovile jäi jala pallile vastu panemise vaev. Üleminutitel, kui Levadia võttis juba riske, lõpetas Lokk Elva kiire vasturünnaku efektse löögiga ning vormistas külaliste 4:2 võidu.

Levadia duubel jätkab 26 punktiga tabelis kuuendal real, aga Elval on nüüd seitsmendana 25 punkti. Külaliste jaoks märksa tähtsam on siiski punktivahe tabeli kahe viimase ehk Tammeka U21 ja Welcoga, keda mõlemat edestatakse nüüd juba 12 punktiga. See tähendab Elvale aina suurema tõenäosusega ka tulevaks hooajaks esiliigakoha kindlustamist.