VAATA JÄRELE: esmakordselt punkte kaotanud Flora jättis tiitli kindlustamata (Saku tagas medalid) (0)

Eesti naiste meistritiitel võnuks täna leida omaniku, kuid seni kõik 15 kohtumist võitnud FC Flora jäi sel hooajal esmakordselt kolme punktita, leppides Saku Sportinguga 1:1 viiki.

Flora asus 26. minutil mängu juhtima, kui Ariina Mürkhaini tsenderdus lendas üle kõigi Saku kaitsjate pea ja maandus täpselt Katrin Loo jalal. Meistriliiga suurim väravakütt suunas palli mõnelt meetrilt kindlalt võrku, kuid samas jäi see esimese kolmveerandtunni jooksul ka Flora ainsaks postide vahele läinud löögiks. Samas tabasid mõlemad naiskonnad esimesel poolajal väravaraame.

Teisel poolajal jätkus võrdne mäng, kus Flora ei suutnud oma eeldatavat paremust kuidagi maksma panna. Veerand tundi enne lõppu nõelas hoopis Saku, kui endine Flora mängija Grete Daut röövis florakate karistusala lähedal vastastelt palli ja keerutas ilusa löögi üle Getriin Strigini lati alla.

Flora edu tabelis on endiselt kindel, sest teisel kohal olevat Sportingut edestatakse 11 punktiga. Tiitli kindlustamise võimalus jääb aga ootama 13. oktoobrit, mil kohtutakse Pärnu Vaprusega. Saku tagas endale tänase punktiga vähemalt pronksmedalid, kuid ka hõbedakonkurentsis edestatakse Tallinna Kalevit nüüd viie punktiga.

Protokoll:

4. oktoobril kell 16.00 Lilleküla harjutusväljakul I

Tallinna FC Flora - Saku Sporting 1:1 (1:0)
26. Katrin Loo - 74. Grete Daut

Hoiatused: -
Mänguolud: +13, pilves ja vihmane ilm, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 65
Peakohtunik: Reelika Turi
Abikohtunikud: Henri Kuusk, Alo Rosme

Flora: Getriin Strigin, Kelly Rosen, Jessika Uleksin, Kristiina Tullus, Ariina Mürkhain, Katrin Loo, Kethy Õunpuu (86. Liis Lepik), Maarja Saulep, Getter Saar, Saron Läänmäe (59. Anastasia Ivanova), Kristina Teern.
Varus: Liis Lepik, Marta Raidna, Anastasia Ivanova, Elis Soodla, Maarija Mikiver, Kärt Mere, Simona Põlismäe.

Sporting: Keiti Kruusmann, Heleri Saar (88. Paula Maria Mengel), Berle Brant, Riin Satsi, Eva-Maria Kriisa, Kairi Himanen, Eliisabet Pedak, Grete Daut, Triin Satsi (71. Hanna-Lisa Kuslap), Merily Toom, Ulrika Tülp.
Varus: Annabel Jäär, Katariina Vardja, Linette Listmann, Hanna-Lisa Kuslap, Lizette Tarlap, Paula Maria Mengel, Kätlin Jeedas.

Enne mängu:

Flora abitreener Magnus Rosen: "Ei ole piisav see, kui anda endast kõik. Oluline on kõigepealt teadmine, mida ja kuidas teha ning siis anda endast kõik. Sel moel talitades võib tiitel pühapäeval tee koju tagasi leida."

Sportingu abitreener Carl Kalju: "Mäng tuleb kindlasti raske ja põnev, ent kui hoiame fookuse paigas ja mängime distsiplineeritult, on kõik võimalik."