VAATA JÄRELE: Vigade paranduse teinud Vaprus hoiab end medalimängus (0)

Põlva Lootos võõrustas naiste meistriliiga 9. vooru raames koduväljakul Pärnu Vaprust duellis, mille võitja kujutab suuremat ohtu Saku Sportingu ja Tallinna Kalevi medalimõtetele. Vaprus jäi peale 3:1.

Mängu eel edestas Lootos külalisi kahe silmaga, kuid suvepealinnas sama vastase vastu 0:0 viiki leppinud Vaprus sai seekord varakult luku lahti muugitud. Mängiv peatreener Kristina Bannikova viis pärnakad juba kuuendal minutil ette.

Kui Lootose kaitsja Karmen Piirimaa veerandtunni täitudes karistualas käed appi võttis ja Anastasija Štšerbatšenia penalti realiseeris, võinuks võõrustajatele pikka õhtut ennustada, ent järgmisest rünnakust löödi hoopis läbi Ita Lillo üks tagasi. Pinge püsis lõpuni välja, aga Laura Usta vormistas üleminutitel lõppseisu.

Et teises samaaegses mängus alistas Tallinna Kalev võõrsil Tartu Tammeka, jääb vahe Vapruse ja Kalevi vahel 9. vooru järel neljapunktiliseks. Sportingust jääb Vaprus samuti maha neljaga, kuid Saku naiskonnal on mäng varuks.

Protokoll:

Põlva FC Lootos - Pärnu JK Vaprus 1:3 (1:2)
17. Ita Lillo - 6. Kristina Bannikova, 16. pen. Anastasija Štšerbatšenia, 90+1. Laura Usta

Hoiatused: 16. Karmen Piirimaa - 64. Maarja Virula
Peakohtunik: Marko Liiva
Abikohtunikud: Karl Markus Kaldma, Laura Movits

Lootos: Helene Lumi, Keidi Käis, Ave-Lii Laas, Ita Lillo, Karmen Piirimaa, Kärt Hüdsi, Keitlyn Metsmaa, Aiki Suits, Marianne Veberson (90. Lisethe Lanno), Kristin Kukli, Indra Liz Nemvalts.
Varus: Lisethe Lanno.

Vaprus: Jaanika Järve, Merle Viidebaum (46. Eneli Kutter), Kaja Jaakson (46. Marike Mangusson), Marve Bessmertnõi, Anastasija Štšerbatšenia, Maarja Virula, Laura Usta, Melissa Mägisalu (76. Liisa Kalista Sapas), Kristel Lepik (80. Laura Voll), Ene Midenbritt, Kristina Bannikova (85. Ragne Gromov).
Varus: Marike Mangusson, Eneli Kutter, Ragne Gromov, Kelly-Ly Tomingas, Laura Voll, Liisa Kalista Sapas.

Mängueelsed kommentaarid

Lootose peatreener Kaido Kukli: "Pärnu Rannastaadionil me kaotasime kaks või võitsime ühe punkti. Sama vist ka Vaprusel. Kas Lootospargis leiame need kaks punkti üles või leiab hoopis Vaprus? Võimalik, et jagame ka sel korral punktid."

Kodunaiskonna mängija Keitlyn Metsmaa usub, et tuleb keeruline kohtumine. "Tuleb raske mäng, aga proovime võistkondlikult hästi mängida."