VAATA JÄRELE: Tammeka ajas mängu põnevaks, aga Kalev võttis oma (galerii!) (0)

Naiste meistriiliiga teine voor pakkus Tallinna ja Tartu vastasseisu, kus 3:1 seisuga jäi peale mullune pronksivõistkond Tallinna Kalev.

Kalev tuli mängule paremalt seisult, omades avavoorust 4:1 võitu Nõmme Kalju üle. Tammeka jäi samal ajal 0:2 alla JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühisnaiskonnale. Mängu alguses suutiski Kalev kenasti oma paremuse maksma panna ja juba avapoolaeg võideti 2:0 seisuga.

Teisel aga tekkis mängu pinge, kuna Tammeka suutis 68. minutil kaotusseisu minimaalseks vähendada. Viigipunktist jäädi aga siiski kaugele, kuna Kadri-Ann Valgeväli lõi 86. minutil seisuks 3:1 ja otsustas mängu saatuse ära.

Protokoll:

6. juunil kell 18.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev - Tartu JK Tammeka 3:1 (2:0)
13. Anett Kadastu, 38. Ljubov Maksimova, 86. Kadri-Ann Valgeväli - 68. Tuuli Tasa

Hoiatused: 73. Birjo Rasmussen - 81. Tuuli Tasa
Mänguolud: +15, päikseline ja tuuline ilm; kunstmuruväljak rahuldavas seisukorras.
Peakohtunik: Timo Sujev
Abikohtunikud: Alo Rosme, Anni Koppel

Kalev: Alika Malešina, Kaili Pertel (59. Kadri-Ann Valgeväli), Maria Orav, Birjo Rasmussen, Ljubov Maksimova, Ketlin Saar, Evelyn Šilina, Anett Kadastu, Jana Pipar, Emma Treiberg (87. Kätlin Ojapõld), Johanna Marie Link (59. Mirell Soasepp).
Varus: Jonna Soomets, Kadri-Ann Valgeväli, Mirell Soasepp, Kätlin Ojapõld, Anne-Catherine Paulus.

Tammeka: Mari-Ann Ploompuu, Carmen Kaidi Jõeleht, Rahel Repkin, Maria Sootak (46. Samanta Uueda), Eva-Maria Niit (46. Hanna Rästa), Kaisa Kamenik (87. Wanda Prost), Renate-Ly Mehevets, Merly Käblik (75. Hanna Karoliina Kalle), Tuuli Tasa, Kreete Õun, Anna Maria Mets (62. Grenelin Herlis Raud).
Varus: Alexandra Kõll, Wanda Prost, Reti Mänd, Hanna Karoliina Kalle, Samanta Uueda, Grenelin Herlis Raud, Hanna Rästa.

Mängueelsed kommentaarid:

Kalevi peatreener Maksim Rõtškov: "Tammeka on alati südikas vastane, kes mängib taktikaliselt väga küpset jalgpalli ja arvan, et nende esimese vooru kaotusest ei saa põhjapanevaid järeldusi luua."

Mängija Jana Pipar: "Esimene voor tõestas, et Meistriliiga on sel aastal tasavägisem kui varem ning varasemate omavaheliste mängude tulemused ei tähenda midagi. Kuigi kolmetunnisest karikamängust taastumiseks eriti aega ei anta, siis laupäeval on meie peamine eesmärk 3 punkti koju jätta."

Tammeka peatreener Sirje Roops: "Ootame huviga laupäevast mängu. Eelmise nädala mäng näitas, et mitte miski ei tule iseenesest ning oleme valmis hingestatud lahinguks. Oleme seadnud endale kõrged eesmärgid ning tahame näidata, et eelmine nädal oli vaid üks ja ainuke tagasilöök sel hooajal."

Mängija Kaisa Kamenik: "Tahame avada oma värava- ja punktiarve. Selleks on hea võimalus Soccerneti ülekande mängus - saame vaatajatele näidata, milleks oleme suutelised."