VAATA JÄRELE: Vahetusmeestega Flora surus Paide teisel poolajal selili (0)

Alles pühapäeval Premium liiga raames omavahel madistanud Tallinna Flora ja Paide Linnameeskond kohtusid täna uuesti. Karikavõistluste kaheksandikfinaalis Paides võitsid võõrustajad avapoolaja 1:0, aga kaotasid mängu 1:3.

Pühapäeval võitis Flora tänu Erik Sorga penaltile 1:0, kindlustades Eesti meistritiitli. Nüüd oli  Paidel võimalus revanši püüda ja esimene poolaeg andis selleks lootust, sest Henri Välja kaunis kauglöök viis nad 17. minutil mängu juhtima ning Flora rünnakute summutamisega saadi pärast esimest kümmet minutit täitsa edukalt hakkama.

Vaheaja järel aga Flora mäng paranes. Haarati initsiatiiv ning 57. minutil viigistati, kui Markus Poomi karistuslöök võttis müürist tugeva rikošeti. Mait Toom oli palli päästmisele lähedal, aga natuke jäi puudu. Vahetusest sekkunud Rauno Alliku kaudu jätkas Flora teravuste tekitamist ning 73. minutil lõi Vlasi Sinjavski rohevalgete 2:1 juhtvärava.

Paide reageeris Tarmo Neemelo platsile toomisega, aga enne, kui tema kaudu midagi tekitada jõuti, juhtis Flora 3:1, sest 76. minutil kukutas Toom temaga silmitsi pääsenud Erik Sorga, kes teenitud penalti ise realiseeris. Flora kaitses kaheväravalist eduseisu edukalt ja jõudis veerandfinaali.

Lisaks tagas seal täna koha ka võõrsil Viljandi Tulevikust 1:0 jagu saanud Tartu Tammeka, kelle värava lõi 65. minutil Tauno Tekko.

Karika veerandfinaalis on juba koha taganud Kohtla-Järve Järve II, Võru Helios, Narva Trans, Tallinna Kalev ja Nõmme Kalju. Viimases 1/8-finaalis lähevad 16. novembril vastamisi FC Elva ja JK Tabasalu.