VAATA JÄRELE: Vaprus pääses Tartust napi võiduga tulema (Legion libastus!) (5)

Pärnu Vaprus võttis Esiliiga telemängus Tartu Welco üle raske 2:1 võidu ja kindlustas oma positsiooni paremuselt teise iseseisva klubina.

Pärnakad alustasid võõral väljakul tugevalt ning läksid vaheajale Ander Paabuti ja Reno Margi väravatest teenitud 2:0 eduseisus. Teisel poolajal näitas aga Welco hambaid, Mikk Valtna lõi ühe värava tagasi ja viigiväravgi oli lähedal.

Vaprus pääses siiski kolme punktiga tulema, mis suurendas nende edu Kohtla-Järve JK Järve ees neljale punktile (Järvel on selle vooru kohtumine veel pidamata). Vaprus ja Järve konkureerivad TJK Legioni seljataga Premium liiga üleminekumängudele viiva koha pärast.

Welco jätkab aga kõigest kuue teenitud punktiga viimasel tabelireal, eelviimasest meeskonnast 11 punkti kaugusel.

Teises samal ajal peetud mängus tegi Esiliiga suveräänne liider Legion võõrsil 1:1 viigi Tartu Tammeka U21 meeskonnaga.

Legion mängis peaaegu terve teise poolaja Maksim Lipini eemaldamise järel kümnekesi, kuid asus sellest hoolimata 66. minutil Marek Šatovi väravast juhtima. 89. minutil Mart Paul Preiman aga viigistas. Avapoolajal jättis Giorgi Gvinashvili Legioni poolelt ka penalti realiseerimata.

Protokollid:

4. juulil kell 19 Tartu Tamme staadionil

Tartu JK Welco - Pärnu JK Vaprus 1:2 (0:2)
57. Mikk Valtna - 6. Ander Paabut, 31. Reno Mark

Hoiatused: 66. Joonas Luts, 90+3. Dmitri Kutsarev, 90+5. Eero Pärn - 25. Rasmus Ilves, 89. Alder Lepik, 90+3. Tõnis Vihmoja
Mänguolud: +19, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 102
Peakohtunik: Elar Tarkus
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Petteri Schultz

Welco: Kaur Kivila, Artur Laks, Mallor Pihu (78. Raigo Kuusik), Dmitri Kutsarev, Allan Pilvet (88. Eero Pärn), Kevin Ingermann (72. Georgi Ivanov), Oskar Pedosk, Joonas Luts (69. Giacomo Uggeri), Mikk Valtna, Markus Jõgi, Rain Näkk (83. Karl Markus Kõivastik).
Varus: Edgar Leht, Raigo Kuusik, Karl Markus Kõivastik, Andree Porila, Eero Pärn, Georgi Ivanov, Giacomo Uggeri.

Vaprus: Hendrik Vainu, Rasmus Ilves (90. Raimond Tiidermann), Uku Kõrre, Joosep Sarapuu, Georg Grahv, Tõnis Vihmoja, Rocco Mõtt, Reno Mark (40. Robin Limberg), Greger Könninge (58. Kaspar Kubber), Ander Paabut (53. Enrico Veensalu), Virgo Vallik (69. Alder Lepik).
Varus: Kenzo Talviste, Kaspar Kubber, Raimond Tiidermann, Robin Limberg, Alder Lepik, Enrico Veensalu.

4. juulil kell 19 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Tartu JK Tammeka U21 - Tallinna JK Legion 1:1 (0:0)
89. Mart Paul Preiman - 66. Marek Šatov

Hoiatused: 49. Carl Robert Mägimets, 51. Joonas Kartsep, 60. Erki Mõttus, 77. Ats Toomsalu - 36. Maksim Lipin, 77. Marek Šatov, 88. Dmitri Kovtunovitš
Eemaldamine: 47. Maksim Lipin
Mänguolud: +18, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 104
Peakohtunik: Marko Liiva
Abikohtunikud: Silver Sepp, Thor Vaas

Tammeka U21: Carl Kaiser Kiidjärv, Alfred Tammiksaar, Ats Toomsalu, Raiko Randlahe, Mikk Raid, Joonas Kartsep, Dominic Laaneots, Erki Mõttus (67. Rasmus Luha), Karl Tammeorg (67. Risto Tepper), Mart Paul Preiman (90+1. Rait Läll), Carl Robert Mägimets (67. Magomed Akhmedov).
Varus: Andri Viinapuu, Rait Läll, Risto Tepper, Magomed Akhmedov, Rasmus Luha, Karl Läänelaid.

Legion: Nikita Kajalin, Aleksandr Volodin, Artur Šarnin, German Ussov, Andrei Sidorenkov, Giorgi Gvinashvili, Denis Vnukov, Marek Šatov (80. Vsevolod Zassuhhin), Kirill Vinogradov, Maksim Lipin, Rejal Alijev (84. Dmitri Kovtunovitš).
Varus: Eduard Orehov, Vsevolod Zassuhhin, Stefan Tšendei, Maksim Babjak, Dmitri Kovtunovitš, Sergei Paništšev, Roman Grigorevskiy.

Mängueelsed kommentaarid:

Welco peatreener Yusuf Erdogan: "Pärnu Vapruse näol on tegemist füüsiliselt tugeva vastasega, kes tahab liigatabelis hoida vahet oma lähima jälitaja Kohtla-Järvega. Kui suudame näidata sama suurt pühendumust ja intensiivsust nagu viimases kodumängus Tammeka U21 meeskonna vastu, siis võime vastaseid üllatada."

Väravavaht Kaur Kivila: "Soovin, et meie meeskond suudaks ennast Pärnu vastu mängima seada sama motiveeritult nagu Tammeka U21 vastu. Tuleb kindlasti raske võitlus, aga kui kaitses on asjad korras, siis on lootust ka tabeli eesotsas olevale Pärnule vastu hakata."

Vapruse treener Taavi Midenbritt: "Sellel nädalal juba teine mäng Tartus. Kui esimeses mängus ei suutnud positiivset tulemust saavutada, siis nüüd on uus võimalus."

Poolkaitsja Greger Könninge: "Ilus staadion ja muru, naudime ja võidame."