VAATA JÄRELE: Vihmoja hiline värav aitas Vapruse duellis Elvaga võidule (0)

Tänases Esiliiga 17. vooru telemängus võõrustas kolmandal kohal olev Pärnu Vaprus viiendal positsioonil paiknevat Elvat ja võitis mängu tänu Tõnis Vihmoja 88. minuti väravale 2:1.

Meeskonnad tulid mängule erinevalt foonilt, sest kui Vaprus polnud võidumaitset saanud tunda neljas järjestikuses kohtumises, siis Elva oli viimased kolm mängu võitnud. Säärane intrigeeriv lahing algas Rannastaadionil enam kui 1000 pealtvaataja ees, sest mängule olid kogunenud palju Pärnu Summer Cup noorteturniiril osalevaid noori.

Paljud neist kohtumist kohapeal lõpuni ei jälginud ja jäid seega ilma dramaatilisest lõpplahendusest. Vaprus oli 40. minutil Kristen Saartsi väravast juhtima läinud, aga Elva 43. minutil Martin Thomsoni penaltist viigistanud. Vaprus oli teisel poolajal domineerivam pool, aga Elva kaitse püsis.

Seda kuni 88. minutini, kui pall sattus karistusalas Tõnis Vihmoja jalale, kelle madal löök leidis tee Elva puurivahi Karl Kruusi selja taha. See osutus kohtumise viimaseks tabamuseks. Seega said samaaegselt läbi Vapruse võidupõud ja Elva võiduseeria.

17. vooru esimeses mängus tegid Tartu JK Welco ja Tartu JK Tammeka U21 1:1 viigi, ülejäänud Esiliiga selle vooru mängud (Kohtla-Järve JK Järve - Tallinna JK Kalev U21, Tallinna FC Flora U21 - Tallinna JK Legion, Tallinna FCI Levadia U21 - Rakvere JK Tarvas) on kavas reedel.

Mitteametlik protokoll:

27. juunil kell 20.45 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - FC Elva 2:1 (1:1)
40. Kristen Saarts, 88. Tõnis Vihmoja - 43. pen Martin Thomson

Hoiatused: 35. Robin Limberg, 68. Reno Mark - 76. Tarmo Kerro, 90. Deniss Samoilov
Mänguolud: +15, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Thor Vaas, Kert Pulst

Vaprus: Hendrik Vainu, Uku Kõrre, Taavi Kitsel, Joosep Sarapuu, Georg Grahv, Tõnis Vihmoja, Robin Limberg (85. Rasmus Ilves), Reno Mark (75. Virgo Vallik), Henri Hanson (58. Rocco Mõtt), Greger Könninge (58. Enrico Veensalu), Kristen Saarts (68. Ander Paabut).
Varus: Raido Ott, Virgo Vallik, Ander Paabut, Rocco Mõtt, Alder Lepik, Enrico Veensalu, Rasmus Ilves.

Elva: Karl Kruus, Karl Bussov (63. Naatan Siimeon Tamm), Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm (78. Mihkel Kuresoo), Tarvo Timm (70. Tarmo Kerro), Markus Lokk, Kaarel Tinn, Nikita Karasjov (81. Deniss Samoilov), Jürgen Kuresoo, Ats Joandi.
Varus: Arvo Käkk, Naatan Siimeon Tamm, Mihkel Kuresoo, Deniss Samoilov, Tarmo Kerro.

Mängueelsed kommentaarid:

Vapruse treener Taavi Midenbritt: "On oodata huvitavat ja võitluslikku kohtumist."

Vapruse ründav poolkaitsja Henri Hanson: "Viimane omavaheline mäng Elvaga oli meie jaoks mitterahuldav. Usun, et suudame teha korrektuurid ning kodumurul ka need tulemuseks vormistada. Peame andma endast kõik kui tahame siit mängust kolm punkti võtta."

Elva treener Veiko Haan: "Pärnu pole juba ammu saanud võidurõõmu maitsta. Samas on neil seljataga ka rasked mängud. Neil on kindlasti suur võidunälg. Samas on mäng nädalsisene ja hilja õhtul, mis meil tavaliselt ei ole õnnestunud. Sellest kõigest tulenevalt peame tegema suure eneseületuse, et teenida tabelisse järjekordseid punkte."

Elva kaitsja Veiko Kütt: "Pärnu võistkond on näidanud, et neil on piisavalt tahtmist ja oskusi võitlemaks Esiliiga kõrgemate positsioonide eest. Sama soov on ka meil. Loodetavasti tuleb pingeline võitlus ning palju publikut. Peale tööpäeva pikk sõit mängule on meie võistkonna jaoks juba tuttav tunne, seega vabandusi pole ja mängupäev on pidupäev."