05

05.2024

21:55

VIDEO | Tallinna derbi juubelimängust väljus võitjana Flora

A. Le Coq Premium liiga esimene ring sai suurejoonelise lõpu, kui Tallinna FC Flora alistas 100. kõrgliiga Tallinna derbis 1:0 Tallinna FCI Levadia.

Kell 14.30 A. Le Coq Arenal alanud kohtumise esimese poolaja märksõna oli nurgalöögid, mida Levadia ohtralt teenis. Neist kõige ohtlikumaks osutus 14. minuti standardolukord, kust pääses löögile Bourama Fomba. Tema soorituse tõrjus Flora väravavaht Kristen Lapa. Viis minutit hiljem läks Flora kohtumist juhtima, kui Mark Anders Lepiku kasti murdmist ei suutnud peatada nii Rasmus Peetson kui Fomba. Viimase üritus pall minema klaarida ebaõnnestus niivõrd, et mänguvahend kukkus ette Danil Kuraksinile, kes lõi palli ühe puutega Levadia väravasse. Kuigi Levadia valdas rohkem palli, siis väga ohtlikke väravavõimalusi tabeliliider ei tekitanud. Nii Mihkel Ainsalu, Til Mavretici kui Ioan Yakovlevi kauglöögid suurt ohtu Lapa väravale ei kujutanud. Poolaja lõpus oli lähedal Flora teine tabamus, kui Kristo Hussari vasaku jala löök karistusala paremast nurgast vihises napilt üle tagumise ristnurga.

Teisel poolajal oli Levadia parim šanss mänguseisu viigistamiseks 60. minutil, kui Richie Musaba sööt leidis vahetusest sekkunud Aleksandr Zakarliuka, kuid Flora karistusalas vabaks jäetud poolkaitsja löök läks umbes meetri jagu väravast mööda. Võimalustevaese teise poolaja järel sai Flora juubeliderbis Levadia üle 1:0 võidu. Tänase järel on Floral 30 ja Levadial 40 võitu omavahelistes kõrgliiga kohtumistes. Valitsev meister püsib 19 silmaga neljandal kohal, olles kogunud sama palju punkte kui kolmandal kohal paiknev Paide Linnameeskond. Tabeli teine meeskond Nõmme Kalju FC on teeninud ühe punkti rohkem. Levadia jaoks tähendas allajäämine derbis hooaja esimest kaotust. 11 mänguga on Levadia kogunud 28 punkti, millega ollakse endiselt liigatabeli tipus.

Mängu tipphetked:

Vladislav Kreida intervjuu:

Norbert Hurda intervjuu:

Curro Torrese intervjuu:

Danil Kuraksin (keskel) Nikita Mihhailoviga (paremal) väravat tähistamas. Vasakul pettunud Levadia kapten Rasmus Peetson. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee