07

05.2024

10:42

Koolidevahelistel Rimi jalgpalliturniiridel võistles ligi 270 noort

Möödunud nädalal korraldas Eesti Jalgpalli Liit kolmes maakonnas koolidevahelise Rimi Koolijalka jalgpalliturniiri. Kokku osales Lääne-, Pärnu- ja Järvamaa turniiridel 268 1.–6. klassi õpilast.

Pärnumaa (100 osalejat):

Pärnu Mai kunstmuruväljakul pani 11 võistkonna konkurentsis palli mängu 100 4.–6. klassi noort. Võistlustules olid Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli, Pärnu Ülejõe Põhikooli, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi, Audru Kooli, Paikuse Kooli, Raeküla Kooli, Vanalinna Põhikooli, Tõstamaa Keskkooli, Mai Kooli, Pärnu Rääma Põhikooli* ja Tammsaare Kooli õpilased.

Võistkonnad olid jagatud kolme alagruppi ning vastavalt tulemustele järgnesid alagrupikohtumistele kohamängud, kus kohtusid omavahel kõigi alagruppide esimesed, teised ja kolmandad võistkonnad. Turniiril näitas parimat minekut Pärnu Ülejõe Põhikool, kes läbis võistluse puhaste paberitega – seda nii alagrupis kui ka kohamängudel. Kokku sahistas Ülejõe võistkond vastaste võrke 14 korral, enda selja tagant tuli korjata vaid kaks palli. Teise koha saavutas Paikuse Kool ning kolmandana lõpetas Tammsaare Kool.

Läänemaa (105 osalejat):

Läänemaal toimus turniir nii noormeeste kui neidude arvestuses: kokku võistles 75 poissi ja 30 tüdrukut. Koolidest olid esindatud Haapsalu Linna Algkool, Taebla Kool, Oru Kool, Haapsalu Põhikool, Ridala Põhikool, Noarootsi Kool ja Palivere Põhikool.

Noormehed võistlesid nelja- ja viieliikmelises alagrupis, kust edasi poolfinaali pääsesid mõlema alagrupi kaks paremat võistkonda. Esimesest alagrupist teenisid edasipääsu Haapsalu Linna Algkooli I võistkond ning Ridala, teises alagrupis näitasid parimat minekut Palivere ja Haapsalu Põhikooli I esindus. Finaalis läksid omavahel vastamisi Haapsalu Linna Algkool ja Ridala, kust esimene teenis suureskoorilise 10:0 võidu ning noppis sellega endale turniiri üldvõidu. Kolmanda koha mängus alistas Haapsalu Põhikooli võistkond Palivere tulemusega 3:1.

Neidude arvestuses osales neli võistkonda. Turniiri süsteem nägi ette, et kõik võistkonnad mängisid omavahel korra läbi ning lõplik paremusjärjestus selgus vastavalt mängudes kogutud punktidele. Võistluse edukaim oli Haapsalu Linna Algkooli esindus, kes kogus kolmest mängust kaks võitu ja viigi. Sama tulemuse sai kirja ka Taebla kooli võistkond, kuid esikoha määramisel sai otsustavaks löödud ja sisselastud väravate vahe. Kolmandana lõpetas Ridala ning neljandana Palivere võistkond.

Järvamaa (63 osalejat):

Paide Kesklinna staadionil toimunud turniiril osalesid Järva-Jaani Gümnaasiumi, Paide Hillar Hanssoo Põhikooli, Koeru Keskkooli, Väätsa Põhikooli, Aravete Kooli, Paide Hammerbecki Põhikooli ja Türi Põhikooli 1.–3. klassi õpilased. Viimast kahte kooli esindas võistlustel kaks võistkonda.

Võistkonnad olid jagatud kahte alagruppi, kust edasi poolfinaali pääsesid mõlema alagrupi kaks paremat võistkonda. A-alagrupist teenisid edasipääsu Hanssoo Põhikool ja Koeru Keskkool, B-alagrupist Järva-Jaani Gümnaasium ja Väätsa Põhikool. Finaalis võistlesid omavahel Hanssoo ja Järva-Jaani, kus 1:1 viigiga lõppenud normaalaja järel võidutses penaltiseerias Järva-Jaani Gümnaasium. Ka kolmanda koha mäng nõudis penaltilööke, kus pärast väravateta viigiseisu jõudis Koeru kool Väätsa üle 3:1 võiduni.

Kõigi Rimi Koolijalka turniiride tulemused ja pildigaleriid on leitavad veebilehel jalgpallkooli.ee.

Rimi Koolijalka turniiride toimumist toetasid Järvamaa Spordiliit, Lääne Maakonna Spordiliit, Pärnumaa Spordiliit, Rimi Eesti, Corny ja Sportland Eesti.

*uudist muudetud 07.05 kell 13.39

Pildil Läänemaal noormeeste arvestuses võidutsenud Haapsalu Linna Algkooli võistkond. Foto: Eesti Jalgpalli Liit