08

05.2024

23:56

VIDEO | Tipneri karikafinaalis kohtuvad Paide ja Levadia!

Evald Tipneri karikavõistlustel peeti täna, 8. mail otsustavaid kohtumisi, mille järel kindlustasid koha suures finaalmängus Paide Linnameeskond ja Tallinna FCI Levadia.

Paide Linnameeskond tagas koha finaalis tänu võidule Nõmme Kalju FC üle. Seejuures näitas avapoolajal paremat minekut Tallinna meeskond, kes asus 27. minuti väravast ka juhtima. Jala sai valgeks Promise David, kes mängis end Pavel Marini söödu järel kaitsjatest osavalt mööda ning toimetas palli kindlalt võrku. Teisele poolajale tuli kodumeeskond Paide vastu aga uue hingamisega ning juba 52. minutiks oli tablool taas viik, sest nurgalöögijärgsest olukorrast oli resultatiivne Abdul Razak Yusif. Ka eduseisu ei tulnud kaua oodata: neli minutit hiljem oli Paide kasutada karistuslöök, mille Robi Saarma efektselt otse võrku saatis. 3:1 lõppseisu vormistas mängu neljandal üleminutil Predrag Medic, kes realiseeris Karl Mööli teenitud penaltilöögi.

Tänu võidule teenis Paide koha karikafinaalis, aga ka eurosarjas: kuivõrd finaalis minnakse vastamisi juba eurokoha kindlustanud Levadiaga, kuulub mullu Premium liigas neljanda koha teeninud Paidele Eesti neljas eurokoht olenemata karikafinaali tulemusest.

Teises poolfinaalis kohtus Tallinna FCI Levadia ainsa võistlustulle jäänud Viimsi JKga, kelle vastu läks 1:0 võiduni jõudmiseks tarvis ka lisaaega. Oodatult domineeris kogu kohtumise vältel palliga mängu Levadia, ent kuigi normaalaja vältel prooviti õnne nii karistusala seest kui väljast, ei õnnestunud ühtki löögikatset võrku toimetada. Kuigi paar vägagi lubavat võimalust tekkis vasturünnakutest ka Viimsil, ei õnnestunud neilgi vastase väravalukku lahti muukida. Kuna normaalajal jäi väravate arve avamata, jätkus mäng lisaajal veel pooltunni võrra. Selle jooksul määras videokohtunik Levadia kasuks penalti Viimsi käega mängu eest. 11 meetri löögiks astus palli taha Michael Schjönning-Larsen, kes otsustas resultatiivse löögiga mängu lõppseisu ning saatis Levadia karikafinaali.

Tipneri karikavõistluste finaalkohtumine toimub osana klubijalgpalli pidupäevast A. Le Coq Arenal 25. mail. Pääsmeid klubijalgpalli pidupäevale, kus selgub ka naiste karikavõitja, saab soetada Piletilevist ja EJLi veebilehelt.

Michael Schjönning-Larseni penaltilöök kindlustas Levadiale koha karikafinaalis. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee