09

05.2024

10:58

U19 Eliitliiga Meistriliiga võitja selgitavad suures finaalis Kalev ja Trans

Kolmapäeval, 8. mail peeti U19 Eliitliiga Meistriliiga finaalturniiril teine poolfinaal. JK Narva Transi ja Tartu JK Tammeka tasavägisest mängust teenis pääsme finaali Trans.

Tammeka noorte jaoks algas mäng suurepäraselt, sest juba avaminutil viis meeskonna juhtima Akaki Gvineria, ent üheksa minutit hiljem oli Transi keskkaitsja Denis Sibula väravast seis taas viigis. Transil oli vastus ka Tammeka teisele avapoolaja tabamusele: 26. minutil oli Tartu meeskonnast täpne Robin Mathias Müür, üheksa minutit hiljem löödi aga omavärav. Teise poolaja algul läks Tammeka Herman Pedmansoni väravast mängu kolmandat korda juhtima, aga Trans otsis vastust lõpuni välja ning leidis selle 88. minutil, kui täpne oli Patrick Bahval.

Kuna mängu normaalaeg lõppes 3:3 viigiseisul ning U19 Eliitliiga Meistriliigas lisaaega ei mängita, selgitati teise finaalpääsme omanik penaltiseerias, kus saatis seisuga 6:5 edu Transi. Narva meeskonna jaoks oli selles võistlussarjas nii poolfinaalis kui ka nüüd finaalis mängimine esmakordne.

Transi vastane liiga finaalmängus on JK Tallinna Kalev, kes alistas samuti viigiga lõppenud ja penaltiseeriaga jätkunud aprillikuises poolfinaalis Tallinna FCI Levadia. U19 Eliitliiga Meistriliiga finaal peetakse A. Le Coq Arenal 24. mail.

Koha finaalis kindlustasid Narva Transi noored. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee