KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD JALKA WEB TV ERIS   
Trükivaade
 
Jalgpalli meistrivõistlustel osaleb rekordarv võistkondi

2013. aasta täiskasvanute jalgpalli meistrivõistlustel osaleb rekordilised 167 võistkonda. Koos noorte meistrivõistluste ja Rahvaliigaga on jalgpallisüsteemis kokku üle 650 võistkonna.

Täiskasvanute meistrivõistlustel on naistel kolm erineva tasemega liigat ja meestel kuus, seejuures on meeskonnad II, III ja IV liiga tasemel jaotatud piirkondadesse. Noorte meistrivõistlustel mängivad tüdrukud neljas ja poisid üheteistkümnes erinevas vanuseklassis.

Liigasüsteemis on esindatud 69 Eestimaa paika: Tallinn, Tartu, Narva, Pärnu, Põltsamaa, Jõgeva, Vasalemma, Tääksi, Saku, Viljandi, Sillamäe, Rakvere, Elva, Võru, Tõrva, Kohtla-Järve, Kuressaare, Vändra, Haapsalu, Valga, Jõhvi, Paide, Viimsi, Maardu, Tabasalu, Keila, Loo, Põlva, Türi, Pakri, Kärdla, Emmaste, Kiili, Otepää, Pühajärve, Märjamaa, Paikuse, Kilingi-Nõmme, Ülenurme, Kiviõli, Suure-Jaani, Tarvastu, Kuusalu, Kohila, Rapla, Laagri, Viru-Nigula, Taebla, Haiba, Saue, Raasiku, Koeru, Sõrve, Luunja, Rummu, Navi, Väimela, Järva-Jaani, Ambla, Kernu, Leisi, Kose, Lihula, Lelle, Imavere, Pärnu-Jaagupi, Paldiski, Tapa ja Kiiu. Teist aastat järjest osaleb eriprojekti raames ka Petseri.

„Jalgpalliliidu egiidi all toimuvatel võistlustel osaleb 2013. aastal hinnanguliselt üle 12 000 inimese, kes on vahemikus märts kuni november regulaarselt jalgpallimänguga hõivatud. Siia lisanduvad need, kes ei ole meie võistlustele registreeritud, mis tähendab, et harrastajate koguarv ületab 16 000 piiri,“ selgitas Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei. „Meil on eriti hea meel just selle üle, et esindatud on nii palju erinevaid Eesti kohti. Tean, et Rahvaliigas lisandub veel mitmeid väiksemaid paiku.“

Eesti Olümpiakomitee teatas mullu septembris, et Eesti Spordiregistri andmetel on jalgpall riigi kõige harrastatavam spordiala.

Jalgpall on massides: pildil heitlevad karikavõistluste mängus FC Flora ja JK Jalgpallihaigla. Foto: Lembit Peegel

Eesti täiskasvanute meistrivõistlused 2013

Premium liiga (10): Nõmme JK Kalju, Tallinna FC Levadia, Tallinna FC Flora, Narva JK Trans, JK Sillamäe Kalev, Paide Linnameeskond, FC Kuressaare, JK Tallinna Kalev, Tartu JK Tammeka, Tallinna FC Infonet.
Esiliiga (10): Rakvere JK Tarvas, Tallinna FC Flora II, Tallinna FC Levadia II, Tartu SK 10, Tallinna FC Puuma, Kiviõli FC Irbis, Vändra JK Vaprus, Tartu JK Tammeka II, Jõhvi JK Lokomotiv, Viljandi JK Tulevik.
Esiliiga B (10): Kohtla-Järve JK Järve, JK Sillamäe Kalev II, Pärnu Linnameeskond, HÜJK Emmaste, Tallinna FC Ararat TTÜ, Tallinna JK Dünamo, FC Elva, Nõmme JK Kalju II, Tallinna FC Flora III, Tallinna JK Legion.

Naiste Meistriliiga (7): Pärnu JK, Tallinna FC Flora, Tallinna FC Levadia, Tartu JK Tammeka, Põlva FC Lootos, JK Tallinna Kalev, Tartu SK 10 Premium.
Naiste Esiliiga (8): Pärnu JK II, Tallinna FC Flora II, Nõmme JK Kalju, FC Kuressaare, Kohtla-Järve JK Järve, Tartu JK Tammeka II, Tallinna FC Infonet, JK Tallinna Kalev II.
Naiste II liiga (7): Narva JK Trans, Rakvere JK Tarvas, JK Sillamäe Kalev, FC Ülenurme, TÜ Fauna Female, Tallinna FC Puuma, Petseri.

II liiga (28)
Ida/Põhi: JK Kaitseliit Kalev, FC Maardu, JK Tallinna Kalev II, Lasnamäe FC Ajax, Tallinna FC Infonet II, FC M.C. Tallinn, Tallinna JK Legion II, Loo JK, JK Tallinna Ülikool, Saue JK Laagri, Raasiku FC Joker 1993, JK Keskerakond, Kohtla-Järve JK Järve II, Koeru JK.
Lääs/Lõuna: Tartu SK 10 II, Kärdla Linnameeskond, FC Tarvastu, Keila JK, Sörve JK, Türi Ganvix JK, JK Luunja, Tartu FC Santos, Jõgeva SK Noorus-96, Rummu Dünamo, Pärnu FC Metropool, Viljandi JK Tulevik II, FC Nõmme United, Tartu JK Welco Elekter.

III liiga (48)
Põhi: JK Tallinna Kalev III, JK Tondi, Tallinna FC Akhtamar, JK Kaitseliit Kalev II, Tallinna FC Hell Hunt, Tallinna JK Piraaja, Tallinna FC Eston Villa, Tallinna FC Olympic, Trummi SK, Tallinna JK Jalgpallihaigla, Paide Linnameeskond II, Kristiine JK.
Lõuna: Võru JK, Põlva FC Lootos, EMÜ SK, FC Otepää, SK Tääksi, Navi Vutiselts, Suure-Jaani United, Valga FC Warrior, FC Tartu, Viljandi JK Tulevik Vanakesed, JK Tartu Löök, JK Tõrva.
Ida: Tallinna KSK FC Štrommi, Rakvere JK Tarvas II, Kiviõli FC Irbis II, Tallinna JK Visadus, FCF Järva-Jaani SK, Kuusalu JK Rada, Tallinna FC Balteco, Tallinna FC Levadia III, Tallinna Maccabi, Jõhvi JK Lokomotiv II, Ambla Vallameeskond, Eestimaa Kasakad.
Lääs: JK Retro, Kernu JK Kadakas, Saaremaa JK aameraaS, Rapla JK Atli, SJK Leisi, FC Kose, Märjamaa Kompanii, Läänemaa Jalgpalliklubi, Lihula JK, FC Lelle, Viimsi MRJK, Keila JK II.

IV liiga (39)
Põhi: Nõmme JK Kalju III, Tallinna FC Twister, Pirita JK Reliikvia, Saku Sporting, Tallinna JK Suema Cargobus, Tallinna FC Soccernet, Tallinna FC Reaal, Tallinna SK Mercury, Tallinna FC Majandusmagister, Tallinna FC Charma mööbel, Tallinna TopSec LiVal Sport, Tallinna FC Ararat TTÜ II.
Lõuna: SK Imavere Forss, Võru JK II, Tartu Ülikooli Fauna, Tartu Harrastajad, Võrumaa FC Aspen, Tartu JK Welco Elekter II, Tartu JK Tammeka III, Tartu FC Merkuur, FC Tartu II, Pühajärve JK Revali, FC Elva II.
Ida: Viimsi FC Igiliikur, FC Kiiu, Tallinna FC Pokkeriprod, JK Tallinna Kalev Juunior, Tallinna JK Piraaja II, SK Tapa, IAFA Estonia, Tallinna FC Dnipro.
Lääs: FC Haiba, Taebla JK, Pakri SK Alexela, Kärdla LM Dagöplast, Vändra JK Vaprus II, FC Toompea, JK Pärnu-Jaagupi, Paldiski FC Majak.

Eesti noorte meistrivõistlused 2013

U-19 MV
(sünniaasta 1994*/1995-1998) – 11 võistkonda
Esiliiga: Põltsamaa/Jõgeva LM, Pärnu JK, JK Vasalemma, Narva JK Trans, JK Tallinna Kalev, SK Tääksi.
II liiga: Saku Sporting, Lasnamäe FC Ajax, Tallinna JK Dünamo, Tartu JK Merkuur-Juunior, Petseri LNSK.

U-17 Eliitliiga (sünniaasta 1997-1998) – 10 võistkonda
FC Nõmme United, Tallinna JK Legion, Tallinna FC Flora, FC Kuressaare, Tallinna FC Infonet, Eesti U-15, Tartu JK Tammeka, Kohtla-Järve JK Järve, Tallinna FC Levadia I, Tallinna FC Levadia II.

B1 MV (sünniaasta  1997-2000) – 18 võistkonda
Esiliiga: FC Nõmme United, Tallinna FC Levadia, Tartu JK Tammeka, Viljandi JK Tulevik, Pärnu JK, Tallinna FC Flora, JK Sillamäe Kalev, JK Tallinna Kalev
II liiga Põhi/Lääs: Raplamaa JK, Läänemaa JK, Pärnu JK Vaprus, Tallinna JK Puuma, Rakvere JK Tarvas
II liiga Lõuna/Ida: FC Elva, FC Helios Võru, FC Tartu, Tõrva JK, Petseri LNSK

B2 MV (sünniaasta 1998-2001) – 22 võistkonda
Esiliiga: Kohtla-Järve JK Järve I, Tallinna FC Infonet, Tallinna FC Levadia, Tartu FC Santos, FC Nõmme United, Tallinna JK Legion, Tartu JK Tammeka, Tallinna SC Real, Narva JK Trans.
II liiga Põhi/Lääs: JK Tallinna Kalev, Tallinna FC Flora I, Nõmme JK Kalju, Tallinna JK Dünamo, FC Kuressaare, Vändra JK Vaprus, Tallinna FC Flora II.
II liiga Lõuna/Ida: Valga FC Warrior, Kohtla-Järve JK Järve II, Jõhvi SK Lokomotiv, Paide Linnameeskond, Tartu SK 10 Premium, Viljandi SK.

C1 MV (sünniaasta  1999-2002) – 25 võistkonda
Esiliiga: Tallinna JK Kotkad, Pärnu JK, Tartu JK Tammeka, Tallinna JK Legion, FC Elva, Viimsi FCF MRJK, Tallinna FC Levadia, Pärnu JK Vaprus, Tartu FC Santos, FC Maardu.
II liiga Põhi/Lääs: Raplamaa JK, JK Tabasalu, Keila JK, JK Tallinna Kalev, Läänemaa JK, Tallinna FC Infonet, JK Loo.
II liiga Lõuna/Ida: Põlva FC Lootos, Viljandi JK Tulevik, Narva JK Trans, SK Tääksi, Põltsamaa JK Sport, Rakvere JK Tarvas, Türi JK Ganvix, Petseri LNSK.

C2 MV (sünniaasta  2000-2002) – 23 võistkonda
Esiliiga: Tallinna FC Flora, Tallinna FC Infonet, Tartu JK Tammeka, Tartu JK Merkuur-Juunior, FC Kuressaare, Tallinna JK Legion I, JK Tallinna Kalev, Tallinna FC Levadia I, Tallinna JK Legion II, Kohtla-Järve JK Järve.
II liiga Põhi/Lääs: Vändra JK Vaprus, Pärnu JK, Tallinna SK Everest, Pakri SK Alexela, Saku Sporting, Nõmme JK Kalju, Lasnamäe FC Ajax.
II liiga Põhi/Lõuna: FC Tartu, JK Sillamäe Kalev, FC Helios Võru, Nõmme JK Kalju Laagri, Nõmme JK Kalju Hiiu, Tallinna FC Levadia II.

D1 (sünniaasta 2001-2002) – 39 võistkonda
I alagrupp: Tallinna JK Kotkad, JK Tallinna Kalev, FC Nõmme United, Tallinna JK Legion I, Tallinna FC Flora I, Tallinna FC Infonet II, Tallinna FC Flora III.
II alagrupp: Tallinna FC Infonet I, Keila JK I, Nõmme JK Kalju, Tallinna KSK FC Štrommi, Viimsi FCF MRJK, Tallinna FC Flora II, Tallinna JK Legion II.
III alagrupp: Vändra JK Vaprus, Läänemaa JK, FC Kuressaare, Pärnu JK Vaprus I, JK Kärdla LM, Viljandi JK Tulevik.
IV alagrupp: Raplamaa JK, Pärnu JK Vaprus II, Keila JK II, Rapla JK Atli, JK Kiili Kalev, Paide Linnameeskond I.
V alagrupp: Kohtla-Järve JK Järve, Jõgeva SK Noorus-96, Paide Linnameeskond II, Narva JK Trans, Põltsamaa JK Sport, Tartu FC Santos I, Tartu JK Tammeka II.
VI alagrupp: Tartu JK Tammeka I, FC Elva, Tartu JK Tammeka III, Tartu FC Santos II, Tartu FC Helios, Valga FC Warrior.

D2 (sünniaasta 2002-2003) – 42 võistkonda
I alagrupp: Nõmme JK Kalju I, Tallinna SK Everest, Tallinna FC Infonet, Lasnamäe FC Ajax, Tallinna FC Levadia I, Tallinna Sparta.
II alagrupp: Nõmme JK Kalju II, JK Tallinna Kalev, Tallinna KSK FC Štrommi, Tallinna JK Legion, Tallinna FC Levadia II.
III alagrupp: Põlva FC Lootos, Tartu JK Tammeka, FC Helios Võru, FCE Otepää, Tartu SK 10 Premium.
IV alagrupp: Viljandi JK Tulevik, Tartu FC Helios, Tartu FC Santos, FC Elva, Tartu JK Merkuur-Juunior.
V alagrupp: Raplamaa JK Märjamaa, Harju JK, FC Maardu, JK Vasalemma, JK Tabasalu, JK Loo, Saku Sporting.
VI alagrupp: Saaremaa JK aameraaS, Pärnu JK, Läänemaa JK, FC Kuressaare, Pärnu Kalev SK, Pärnu JK Vaprus Paikuse, Kilingi-Nõmme Lynx Aurum.
VII alagrupp: Kohtla-Järve JK Järve, Jõhvi SK Lokomotiv, JK Sillamäe Kalev, Narva JK Trans, Rakvere JK Tsempion, Tallinna JK Legion Narva, Rakvere JK Tarvas.

E1 (sünniaasta  2003-2004) – 40 võistkonda
I alagrupp: Viimsi FCF MRJK I, JK Tallinna Kalev I, FC Nõmme United, Nõmme JK Kalju, Tallinna FC Flora, Tallinna JK Legion, Tallinna Sparta.
II alagrupp: Viimsi FCF MRJK II, JK Tallinna Kalev II, Tallinna FC Infonet, Nõmme JK Kalju Mustamäe, Tallinna KSK FC Štrommi, Tallinna FC Levadia, Tallinna JK Kotkad.
III alagrupp: Valga FC Warrior, FC Ülenurme, Tartu JK Tammeka, Tartu FC Helios, Tartu FC Helios Kollane, FC Helios Võru, Tartu FC Santos.
IV alagrupp: Kiviõli FC Irbis, Paide Linnameeskond I, Viljandi JK Tulevik, Suure-Jaani United, Paide Linnameeskond II, FC Tarvastu.
V alagrupp: JK Kuusalu Kalev, Raplamaa JK Kohila, Raplamaa JK Rapla, Harju JK, JK Tabasalu I, JK Tabasalu II, Keila JK, Saku Sporting.
VI alagrupp: Vändra JK Vaprus, Pärnu JK, Pärnu Kalev SK I, Pärnu Kalev SK II, Pärnu JK Vaprus.

E2 (sünniaasta  2004-2005) – 43 võistkonda
I alagrupp: Tallinna SK Everest, FC Nõmme United, Nõmme JK Kalju, Tallinna FC Flora II, Tallinna FC Levadia.
II alagrupp: JK Tallinna Kalev, Tallinna FC Infonet, Tallinna FC Flora I, Lasnamäe FC Ajax, Tallinna JK Legion, Tallinna Sparta.
III alagrupp: FC Otepää, Põlva FC Lootos, FC Helios Võru, Tartu FC Santos II, FC Elva PP, Tõrva JK.
IV alagrupp: Viljandi JK Tulevik, Tartu JK Tammeka, Tartu FC Helios, Tartu FC Santos I, FC Elva AM.
V alagrupp: Raplamaa JK Rapla, Raplamaa JK Kohila, FC Maardu, JK Tabasalu, JK Loo I.
VI alagrupp: Raplamaa JK Märjamaa, Läänemaa JK, FC Kuressaare, JK Loo II, Saku Sporting.
VII alagrupp: Kohtla-Järve JK Järve, Kiviõli FC Irbis, JK Sillamäe Kalev, Narva JK Trans, Rakvere JK Tarvas, Narva JK Puuma.
VIII alagrupp: Pärnu JK, Pärnu JK Vaprus I, Pärnu JK Vaprus II, Pärnu JK Vaprus Paikuse, Kilingi-Nõmme Lynx Aurum.

F (sünniaasta  2005-2006) – 55 võistkonda
I alagrupp: Viimsi FCF MRJK I, Tallinna FC Infonet I, Nõmme JK Kalju I, Tallinna FC Levadia I, Tallinna SK Everest, FC Nõmme United, Lasnamäe FC Ajax.
II alagrupp: Viimsi FCF MRJK II, Tallinna FC Infonet II, Nõmme JK Kalju II, Tallinna FC Levadia II, Tallinna JK Augur, Tallinna FC Flora, Tallinna JK Kotkad.
III alagrupp: Viimsi FCF MRJK III, Tallinna FC Infonet III, Nõmme JK Kalju III, Tallinna FC Levadia III, JK Tallinna Kalev, Tallinna KSK FC Štrommi, Tallinna Sparta.
IV alagrupp: Paide Linnameeskond, Suure-Jaani United, FC Elva, Tartu FC Santos I, Tartu FC Helios, Tartu FC Helios Kollane.
V alagrupp: FC Ülenurme, Põlva FC Lootos, Tartu FC Helios Punane, FC Helios Võru, Tartu FC Santos II.
VI alagrupp: Raplamaa JK Rapla, Harju JK Keila, FC Maardu, JK Loo I, Saku Sporting.
VII alagrupp: Rapla JK Kohila, Harju JK Laagri, Harju JK Tabasalu, JK Tabasalu, JK Loo II, Keila JK.
VIII alagrupp: Pärnu JK I, Pärnu JK II, Pärnu Kalev SK, Pärnu JK Vaprus I, Pärnu JK Vaprus II, Pärnu JK Vaprus III, Pärnu JK Vaprus Paikuse.
IX alagrupp: Kiviõli FC Irbis, JK Kuusalu Kalev, Jõhvi SK Lokomotiv, Rakvere JK Tsempion, Narva JK Puuma.

B tüdrukud MV (sünniaasta  1997-1998/99*) – 7 võistkonda
Pärnu JK, JK Tallinna Kalev, Põlva FC Lootos, Nõmme JK Kalju, Tallinna FC Flora, Lasnamäe FC Ajax, Petseri LNSK.

C tüdrukud MV (sünniaasta  1999-2000) – 11 võistkonda
I liiga: Nõmme JK Kalju, Tallinna FC Flora, Saku Sporting, Lasnamäe FC Ajax, Tartu SK 10 Premium, Tallinna JK Legion.
II liiga: JK Tallinna Kalev, Tartu JK Tammeka, Suure-Jaani United, Viru-Nigula SK, Tallinna FC Levadia.

D tüdrukud MV (sünniaasta  2001-2002) – 6 võistkonda
Pärnu JK, JK Tallinna Kalev, Põlva FC Lootos, Viru-Nigula SK, Tallinna FC Flora, FC Elva.

E tüdrukud MV (sünniaasta  2003-2006) – 4 võistkonda
JK Kuusalu Kalev, JK Tallinna Kalev, Suure-Jaani United, Lasnamäe FC Ajax.

07.03.2013 11:20







Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit