24

10.2017

22:19

Neidude koondis jäi viimases valikmängus Lätile alla

Neidude U19 koondis pidas viimase kohtumise EM-valikturniiril, kui Lätilt tuli vastu võtta 0:2 kaotus.

Mõlemad koondised olid seni valikturniiril pidanud tunnistama kaotusi, kui Eesti jäi avamängus alla Iirimaale 0:3 ja Hollandile 1:12 ning Läti kaotas nendele koondistele vastavalt 0:4 ja 0:12. Seega otsustati omavahelises kohtumises kolmanda koha omanik.

Esimene poolaeg kulges tasavägiselt, kuid esimesena jõudis sihile siiski Läti, kes 29. minutil mängu juhtima läks. Värava autoriks oli Anastasija Fjodorova. Vaheajapausile mindigi lõunanaabrite minimaalses eduseisus. Kohe teise kolmveerandtunni alguses tuli eestlannadel üle elada ärev moment, kui 47. minutil määrati Läti kasuks penalti. Seda asus lööma avavärava autor Fjodorova, kelle löögi suutis Emma Treiberg tõrjuda. Eesti ajas taga ka viigiväravat, kuid siiski oli resultatiivne taas Läti, kui 80. minutil oli täpne Karlina Miksone.

Seega vaatamata sellele, et statistiliste näitajate poolest oli kohtumine küllaltki võrdne - mõlemad võistkonnad tegid kokku 15 pealelööki, Eestil õnnestus raamidesse saata viis lööki ning Lätil kaheksa, pidi Eesti kaotuse vastu võtma. Mängu protokolli saab näha siin.

Alagrupi võitjaks kerkis Holland, kes liidrite heitluses alistas teiseks tulnud Iirimaa suurelt, võites omavahelise kohtumise 8:1.