01

06.2017

20:07

U16 koondis pidi teises kohtumises Berliini paremust tunnistama

Eesti U16 koondis võõrustas EJLi TNTK staadionil taas Berliini eakaaslaseid. Kui teisipäeval toimunud avakohtumise suutsid eestlased 1:0 võita, siis täna tunnistati vastase 3:1 paremust.

Külalised asus kohtumist juhtima 13. minutil, kui täpse söödu kasti realiseeris Lawrence Ennali. Eesti suutis mänguseisu viigistada kõigest kaks minutit hiljem, kui vastase trahvikastis lahtiseks jäänud pallini jõudis esimesena Murad Velijev, kes mänguvahendi kindlalt võrku lükkas. Avapoolaeg lõppes aga sakslaste 2:1 juhtimisel, kui 29. minutil antud nurgalöögi suutis täpse pealöögiga väravasse suunata Luis Ortner. Külalised tabasid veel poolaja lõpus posti, kuid avapoolaeg lõppes vastaste üheväravalises eduseisus.

Eesti jäi kaheväravalisse kaotusseisu 49. minutil, kui taas nõelasid vastased meid standardolukorrast. Karistuslöögist tulnud tsenderdusele sai esimesena pea vahele vastaste pikakasvuline kaitsja Zulu Ernst ning pall lendas mõõdetud kaarega täna Eesti väravat kaitsnud Martin Tilga seljataha.

Berliini noored jõudsid korra veel väravale lähedale, kuid meie õnneks tabas pall latti. Eesti võitles lõpuni, kuid tekkinud võimalusi täna rohkem ära kasutada ei suudetud.

Eesti tänane koosseis: 1 – Martin Tilk, 2 – Kristo Hussar (61. 22 – Lani), 3 – Erik Kruglov (41. 13 – Toomsalu), 4 – Ronald Matvienko, 5 – Kristjan Stüff (61. 15 – Tammiksaar), 6 – Daniel Aganitš, 7 – Murad Velijev (61. 18 – Mihhailov), 8 – Patrick Genro Veelma (41. 16 – Kari), 9 – Mark Petrov (41. 17 – Jeršov), 10 – Kevor Palumets (---. 20 – Iljin), 11 – Andreas Tiits (61. 21 – Timofejev).
Vahetuses: 12 – Karl Jakob Hein, 13 – Ats Toomsalu, 15 – Alfred Tammiksaar, 16 – Tanel Kari, 17 – Arthur Jeršov, 18 – Nikita Mihhailov, 19 – Jaagup Luts, 20 – Aleksander Iljin, 21 – Ivan Timofejev, 22 – Karl Lani.