02

05.2017

16:16

Naiste koondislased välismaal: Aarna ja Raadik mängisid viiki

Möödunud nädalal olid aktsioonis Eesti naiste koondislased, kes mängivad igapäevaselt jalgpalli välisklubides.

Soome kõrgliigas läksid omavahel vastamisi koondise kaitsja Pille Raadiku ja ründaja Signy Aarna koduklubid Aland United ja Kuopio Pallokissat. Mõlemad eestlannad said kirja täismängu, kuid kumbki pool kohtumises sihile ei jõudnud ning lepiti väravateta viiki. Liigatabelis asub Aland seitsme punktiga viiendal kohal ning Kuopio on kogunud viis punkti ja paikneb kuuendal positsioonil.

Granada pidas oma viimase kohtumise Hispaania esiliigas, kui vastamisi mindi La Solana naiskonnaga ning mäng võideti tulemusega 1:0. Aprilli alguses oma debüüdi naiskonna eest teinud ja eelmises voorus algkoosseisu kuulunud Getriin Strigin sel korral väljakule ei pääsenud. Granada lõpetas oma liigahooaja teise kohaga ning esimese koha saavutanud Sevillale jäädi alla lõpuks kolme punktiga. Märkimisväärne on see, et Granada oli ainuke naiskond liigas, kes läbis hooaja kaotusteta. Lõppsaldoks jäi 26st mängust 22 võitu ja 4 viiki.

Liis Pello koduklubi Kirkop United teenis 6:0 võidu Gozo naiskonna üle. Kirkop peab täna oma viimase kohtumise, kui vastamisi minnakse kolmandal kohal oleva Mgarr Unitediga. Kirkop lõpetab liigahooaja neljanda kohaga, sest kõrgemale tõusta ega madalamale langeda pole neil enam võimalik.

Inna Zlidnise (pildil) koduklubi Ferencvaros teenis Ungari kõrgliigas järjekordse võidu. Tegemist oli viimase kohtumisega enne, kui kahe esimese naiskonna vahel hakatakse välja selgitama meistritiitli omanik. Ferencvaros alistas Györi ETO naiskonna 4:0. Zlidnis koosseisu ei kuulunud. Ferencvaros oli juba varem kindlustanud koha finaalmängudes ning viimaste mängudega sai selgeks, et nende vastaseks meistritiitli mängudes on MTK. Võitja selgub kahe kohtumise kokkuvõttes. Esimene finaalmäng peetakse 8. mail.

Metz teenis Prantsusmaa kõrgliigas kolmanda järjestikuse võidu, kui võõrsil alistati Saint-Etienne'i naiskond 2:1. Võõrustajad asusid kohtumist 12. minutil juhtima ja esimesel poolajal kumbki pool rohkem väravaid ei löönud. 65. minutil jõudis Metz viigini ning oma võiduvärava suutis Metz lüüa alles mängu teisel lisaminutil. Getter Laar jälgis oma koduklubi võitu pingilt. Metz on ühtlasi tõusnud tabelis eelviimasele kohale, olles kogunud 12 punkti.

Daniela Mona Lambin ja TPV kohtusid Soome esiliigas võõrsil Nice Futis naiskonnaga ning  vastu tuli võtta 1:2 kaotus. Nice asus kohtumist juhtima esimese poolaja viimastel minutitel. Teise kolmveerandtunni keskel jõudis TPV ka viigini, kuid 84. minutil lõi Nice oma võiduvärava. TPV on kolme vooruga kogunud ühe punkti ning hoiab 12 naiskonna seas hetkel kümnendat kohta.