16

05.2024

20:07

Naiste karikavõistluste esimene finalist on JK Tabasalu

Eile, 15. mail selgus tänavuste naiste karikavõistluste esimene finalist, kui JK Tabasalu alistas 2:0 JK Tallinna Kalevi. Mängu kangelaseks kerkis kaks väravat löönud Sandra Pärn.

Tabasalu läks mängu juhtima 11. minutil, kui Anette Salei tsenderdus paremalt äärelt leidis karistusalast Pärna, kes suunas peaga palli tagumise posti kõrvale väravasse. 30. minutil oli mänguvahend taas Kalevi väravavaht Roberta Jürna väravas, kui vasakult äärelt hargnenud rünnaku järel esmalt blokeeriti Marie Heleen Lisette Kikkase löök, kuid lahtise pallini jõudis esimesena jaole Pärn, kes pani palli väravasse. Teisel poolajal oli Tabaslu kapten Laada Tereštšenkova lähedal eduseisu kolmeväravaliseks suurendamisele, kuid Kalevi oma karistusalas tehtud pallikaotusele järgnenud löök läks valele poole küljevõrku. Üleminutitel oli nii Tereštšenkoval kui Keidy Pööral šanss taaskord Tabasalu võit kolmeväravaliseks vormistada, kuid Kalevi mängijad suutsid topeltürituse väravajoonelt blokeerida.

2:0 tulemusega pääses Tabasalu klubi ajaloos esimest korda karikafinaali. Nende vastane selgub teisest poolfinaalpaarist, kus lähevad vastamisi valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora ning valitsev karikavõitja Saku Sporting. Teine poolfinaal mängitakse homme, 17. mail kell 19.00 Lilleküla harjutusväljakul. Tänavune naiste karikafinaal peetakse 25. mail, algusega kell 13.00 A. Le Coq Arenal.

Mängu tipphetked:

Vanessa Grutopi ja Jane Mirjami intervjuu:

Anette Salei ja Sandra Pärna intervjuu:

Sandra Pärn (vasakul) lõi Tallinna Kalevi võrku kaks väravat ning tagas Tabasalule koha naiste karikafinaalis. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee